Srebrny medal Martyny Tylak

wtorek, 22.1.2019 08:30 2892 2

Martyna Tylak zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w biegu na 60 ppł, w kategorii U18. Jak na tak trudną, techniczną konkurencję było dużo startujących (20) i potrzebne były 3 serie i finał. Do finału Martyna awansowała z 3 czasem (9:74), ale w finale pokazała charakter i wybiegała 9:46 (0,05 gorzej od PB). Biegi na 60 m, w których wystartowała Martyna biegała już na sporym zmęczeniu (eliminacyjny 15 min po finale płotków). Awans do finału (32 startujące) wywalczyła z 6 czasem. W finale zajęła ostatecznie 7 miejsce. Warto dodać, że trzy medalistki z tej konkurencji pobiegły poniżej 8 sek. Mistrzostwa odbyły się w czeskim Jabloncu nad Nisou 20 stycznia.

Tydzień wcześniej (12.01.)podczas halowego mityngu w Wałbrzychu swoją formę sprawdziły debiutantki w klubie Muflon Bielawa: Martyna Wolska - bardzo dobry wynik w skoku wzwyż 130 cm, Natalia Drozdek, Marcela Malecha iAmelia Sabok - wszystkie 60 m. W mityngu wystartowała również Iga Modrzewska, Julia Kruk - 60 m i Martyna Tylak - 60 m ppł (debiut w kategorii U18).

Dzień później 13 stycznia w Łodzi na ogólnopolskim mityngu wystartowała Julia Kruk- 60 m (8:73) i 300 m (47:94, 2 miejsce) oraz Martyna Tylak - 60 m ppł (9:41, 1 miejsce) i 200 m (28:27, 3 miejsce).

Starty w zawodach oraz działalność klubu Muflon Bielawa wspomaga Urząd Miasta Bielawa, OSiR Bielawa oraz sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki.