Sprzedaż Pelletu Dzierżoniów DAWI

wtorek, 9.4.2024 14:20 6378

Dlaczego pellet?

Pellet to ekologiczne rozwiązanie grzewcze - Pellet, czyli granulat drzewny, to coraz popularniejsze rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania domów.

Pellet

Jest to ekologiczne paliwo, które powstaje z odpadów drzewnych, takich jak trociny i wióry, poddanych procesowi tłoczenia. Jedną z głównych korzyści stosowania pelletu jest jego przyjazność dla środowiska.

W przeciwieństwie do tradycyjnych paliw, takich jak węgiel czy gaz, pellet wytwarzany jest z surowców odnawialnych i biodegradowalnych, co minimalizuje negatywny wpływ na środowisko naturalne. Ponadto, spalanie pelletu jest o wiele bardziej efektywne i czystsze niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań grzewczych, co przekłada się na redukcję emisji szkodliwych substancji do atmosfery.Kolejną zaletą pelletu jest jego wygoda użytkowania.

Dzięki standardowym wymiarom i właściwościom spalania, piece i kotły zasilane pelletami są łatwe w obsłudze i utrzymaniu. Dodatkowo, pellet jest łatwo dostępny na rynku i często oferowany w atrakcyjnych cenach, co sprawia, że korzystanie z tego paliwa jest ekonomicznie opłacalne.

W porównaniu z tradycyjnym drewnem opałowym, pellet ma także wiele przewag. Jest to paliwo o stałej wilgotności i czystości, co eliminuje konieczność suszenia drewna i usuwania nieczystości przed spaleniem. Ponadto, wydajność energetyczna pelletu jest wyższa, co oznacza, że mniejsza ilość tego paliwa jest potrzebna do uzyskania tego samego efektu cieplnego, co w przypadku drewna opałowego.

Warto więc rozważyć zastosowanie pelletu jako ekologicznego i efektywnego źródła ciepła w naszych domach, dbając zarówno o środowisko, jak i nasz portfel.

Zapraszamy do naszego sklepu

ul.Cicha 4 (Salon Meblowy)

Kontakt:

tel. 74 831 38 22

kom. 781 989 414

FB: Sprzedaż Pelletu Dzierżoniów DAWI