Spotkanie autorskie z tytułowym bohaterem oraz autorem książki “Partyzant”

poniedziałek, 22.11.2021 13:00 604 0

22 listopada w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie odbyło się spotkanie autorskie z tytułowym bohaterem oraz z autorem książki „Partyzant".

Główny bohater, mieszkaniec Dzierżoniowa, Edmund Dąbrowski jest prezesem honorowym Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło w Dzierżoniowie. Na łamach publikacji dzieli się wspomnieniami z czasów przedwojennych oraz przeżyciami okupacji hitlerowskiej i jego życiem w ustroju sowieckim. Wszystkie te wydarzenia zostały spisane przez Zdzisława Maciejewskiego, sekretarza Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło Miejskie w Pieszycach.

W spotkaniu z Edmundem Dąbrowskim i Zdzisławem Maciejewskim udział wzięli: starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, wicestarosta Andrzej Bolisęga, prezes Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło w Dzierżoniowie Władysław Potocki oraz dyrektorzy wydziałów starostwa i powiatowych jednostek oświatowych.

Publikacja współfinansowana jest między innymi ze środków Powiatu Dzierżoniowskiego. Książkę tę można wypożyczyć w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie.

Spotkanie zostało przygotowane przez pracowników Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

Komentarze (0)