Spotkanie autorskie z Joanną Stogą

sobota, 23.9.2023 00:40 482 0

 

Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Stogą

18.10.2023
godz. 17.00
sala Pegaz
wstęp wolny

Joanna Stoga z zawodu i pasji jest fotografem. Ukończyła Europejską Akademię Fotografii w Warszawie i od 2014 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Od pewnego czasu próbuje swoich sił również na polu literatury. Dotąd opublikowała kilka opowiadań, miedzy innymi w pismach „Śląsk” i „Biały Kruk”. Zbiór „Las, pole, dwa sobole” jest jej debiutancką książką”.

"Słoń z Etretat"

„Być zawsze tą gorszą, tą niewystarczającą… a potem udźwignąć coś, czego „lepsi” i „wystarczający” nie zdołaliby unieść”. To jedno zdanie już wiele mówi o „Słoniu z Etretat”, ale można w tej powieści ujrzeć jeszcze wiele innych wątków, wiele wzorów. Można też spróbować zasygnalizować treść następująco:

„Śmierć matki i nagła konieczność zaopiekowania się psychicznie chorym ojcem zmieniają życie Kassi. Z dnia na dzień musi znaleźć siłę aby poradzić sobie z nową rzeczywistością, a tu jeszcze przeszłość nie daje jej spokoju. Niespodziewanie pojawia się jednak nadzieja, że ta zmiana doprowadzi ją wreszcie do prawdziwego uwolnienia”.


Jarek Czechowicz „Krytycznym okiem”
http://krytycznymokiem.blogspot.com/2022/09/son-z-etretat-joanna-stoga.html

Dominika Rygiel „Bookiecik”
Recenzja:
http://bookiecik.pl/w-matni-bostwa-slon-z-etretat-joanna-stoga/
Wywiad:
http://bookiecik.pl/rozmowa-przy-kawie-12-joanna-stoga-po-raz-drugi-wole-grac-usmiechem-niz-rozdrapywaniem-ran/

"Przeczytane - napisane"
https://dajprzeczytac.blogspot.com/2022/07/son-z-etretat-joanna-stoga.html?fbclid=IwAR1vJVvKkxxvysxfpHN109QHrMFwilgfEnKOZmHwIMJfq2_OkH6ySztyj5M
Radio RAM – Półka z książkami – Spotkanie u Ani Fluder

https://radioram.pl/articles/view/45698/Terapia-dla-autorki-i-historia-ku-pokrzepieniu-dla-innych-Joanna-Stoga-i-jej-Slon-z-Etretat

Więcej recenzji i informacji można znaleźć na Asi  stronie na Facebooku:
https://www.facebook.com/JoannaStoga100ga/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)