komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

poniedziałek, 17 maja 2021

Paschalisa, Slawomira

Sposób na małą przestrzeń: jak odnieść sukces w drewnianym domku?

poniedziałek, 19.4.2021 16:35 , odsłony: 1331
kategorie artykułu:

Jeśli jesteś obdarzony niewielkim metrażem, dekorowanie i sprawianie, że Twoja przestrzeń będzie naprawdę przyjazna – może być wyzwaniem. Prawda jest taka, że posiadając niewielką przestrzeń, często skupiasz się na praktyczności zamiast na estetyczności. To duży błąd, ponieważ obie te kwestie są niezwykle ważne, jeśli chcesz być w pełni zadowolony z drewnianego domku. Możesz nie być miłośnikiem projektowania, ale to nie powinno stanowić problemu, ponieważ istnieją niezwykłe, a zarazem proste sztuczki jak dodać trochę przestrzenności w małym pomieszczeniu. Tak naprawdę, jest mnóstwo niesamowitych rozwiązań, wizualnych sztuczek i propozycji produktów, które w magiczny sposób poszerzą powierzchnię Twojej konstrukcji. Oto kilka porad, jak wydobyć przestrzeń z drewnianego domku.

Myśl w trzech wymiarach

Jednym z podstawowych rozwiązań na wydobycie miejsca z małej przestrzeni jest koncepcja myślenia w trzech wymiarach, czy też myślenia przestrzennego. Jeśli będziesz myślał o swoim domku w sposób niestandardowy (czyli nie jak o czterech ścianach i podłodze), to z pewnością osiągniesz sukces. Postrzeganie swojej przestrzeni w sposób niestandardowy (czy też przestrzenny) oznacza sprytne wykorzystanie każdego centymetra drewnianego domku. Patrząc na plan piętra warto jest dostrzec, że dom to nie tylko powierzchnia, ale również objętość, którą należy wykorzystać. Można to zrobić włączając do użytku taras, balkon wewnętrzny (tzw. francuski), czy też poddasze. Takie elementy domu mogą okazać się bardzo praktyczne. Robiąc z nich użytek, jako miejsce do przechowywania czy też odpoczynku, sprawisz, że wykorzystany będzie każdy skrawek – nawet ten najmniejszy – przestrzeni Twojego domu.

Połącz funkcje wielu pomieszczeń

W niewielkim drewniany domku z reguły nie ma wystarczająco dużego metrażu na oddzielną jadalnię, kuchnię czy nawet sypialnie. Dlatego warto jest pomyśleć o kreatywnym połączeniu kilku pomieszczeń, aby stworzyć jeden wielofunkcyjny pokój. Przed wcieleniem w życie tego pomysłu, przede wszystkim zacznij od zastanowienia się, co będzie niezbędne do podniesienia komfortu życia codziennego w Twoim gospodarstwie domowym. Kolejnym krokiem jest sumienne przemyślenie, które z pomieszczeń jest najlepiej ze sobą połączyć tak, aby służyły wielu celom. Przykładem sprytnego połączenia dwóch przestrzeni życiowych może być, na przykład: kombinacja sypialni z pokojem dziennym (wystarczy rozłożyć lub złożyć sofę, aby zmienić funkcję pomieszczenia); pokoju dziennego z kuchnią (wystarczy aneks kuchenny, żeby pomieszczenie stało się wielofunkcyjne); pokoju dziennego z jadalnią (wystarczy postawić w salonie stół z krzesłami, aby stał się jadalnią). Domki całoroczne cechują się niewielkim metrażem, dlatego zintegrowanie dwóch pokoi w jeden jest niezwykle istotne, jeśli chcesz zmaksymalizować swoją przestrzeń w takim budynku. Warto wspomnieć, że mając mały obszar do dyspozycji, możesz wykazać się dużą kreatywnością, dając się ponieść wyobraźni – w dużym domu łatwo jest przypisać odrębną przestrzeń do odrębnej funkcji, w małym już nie jest to takie proste.

Postaraj się zmniejszyć lub eliminować korytarze

Mając niewielką przestrzeń w domku drewnianym, nie możesz pozwolić sobie na jej dodatkową utratę mając przedpokój – takie rozwiązanie zdecydowanie wpływa na niekorzyść małego metrażu. Elementy takie jak przedpokój czy korytarz nie tylko minimalizują ilość miejsca w domu (pochłaniając cenny obszar), ale również skutecznie utrudniają przedostanie się światła dziennego, co dodatkowo zmniejsza przestrzeń. Oczywiście, mowa tu o optycznym pomniejszeniu, jednak należy wiedzieć, że jest to równie ważne przy niewielkim metrażu. Rezultatem posiadania przedpokoju w małym domku z drewna jest wysoce nieprzyjemna atmosfera – wnętrze wydaje się być klaustrofobiczne. Dlatego już na samym początku projektowania domku marzeń należy zadbać o to, aby takich korytarzy było jak najmniej, a najlepiej jest całkowicie je wyeliminować. Jednak, jeśli taka opcja nie jest możliwa do wykonania to zadbaj o to, aby były one jak najkrótsze. Wtedy przestrzeń optycznie się powiększy. Eliminacja korytarzy może oznaczać brak prywatności, więc jeśli chcesz o nią zadbać to świetnym rozwiązaniem jest postawienie parawanu między dwiema różnymi strefami domu.

Wpuść dużą ilość światła

Nie jest tajemnicą, że gdy pomieszczenie jest jasne – dobrze oświetlone oraz pomalowane jasnymi barwami – to wydaje się być większe. Właściwa ilość światła słonecznego wpuszczonego przez okna, zawsze będzie uwydatniała przestrzeń drewnianego domu. Dobre oświetlenie sprawi, że będziesz odnosił wrażenie, że przestrzeń jest większa. Aby uzyskać taki efekt, warto jest zadbać o to, żeby Twój budynek z drewna był wyposażony w duże okna, lub większą grupkę małych okien oraz przeszklone drzwi. Stworzenie dużych grup okien w pokoju dziennym lub sypialni oraz wybór przeszklonych drzwi pozwoli na wpuszczenie dużej ilości naturalnego światła do Twojego drewnianego domku. Postaraj się również zadbać o sztuczne źródło światła. Na stronie internetowej dostawcy konstrukcji drewnianych, https://www.dommistrza.pl/, możesz dowiedzieć się jak w sprytny sposób za pomocą sztucznego światła optycznie powiększyć niewielką przestrzeń. Ważne jest, aby uwzględnić każdy z trzech rodzajów oświetlenia, a są nimi: żyrandole (oświetlenie ogólne), lampy ścienne (oświetlenie punktowe) oraz lampki biurkowe (oświetlenie zadaniowe). Taka kombinacja powiększy optycznie nawet najmniejszą przestrzeń. Ponadto, w doskonały sposób uwydatni walory dekoracyjne każdego domu.

Uwielbiamy drewniane domki całoroczne, ponieważ są naturalne – wiążą się z życiem bliżej natury. Jednak, z reguły takie konstrukcje są niewielkie w swoim metrażu. Na szczęście istnieje wiele sposobów na uwydatnienie przestrzeni w małych pomieszczeniach oraz podniesienie poziomu ich funkcjonalności. Ponadto, nie należy zapominać o zaletach małych domków z drewna. Decydując się na zaprojektowanie budynku na mniejszą skalę, warto wziąć pod uwagę takie atrybuty jak: obniżenie kosztów utrzymania, kosztów zużycia energii, czy kosztów związanych z konserwacją, rozkoszując się przy tym każdym centymetrem Twojego domku.

 

 
sobota, 15.5.2021 02:30
13
sobota, 15.5.2021 03:00
42
piątek, 14.5.2021 21:30
10
piątek, 14.5.2021 22:51
3
czwartek, 13.5.2021 09:42
51
środa, 12.5.2021 13:00
32
wtorek, 11.5.2021 21:00
2
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ