komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 23 lipca 2021

Stwosza, Bogny

Spacerowy weekend w Powiecie Dzierżoniowskim

piątek, 16.7.2021 10:58 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Wakacyjny czas i towarzysząca mu wspaniała pogoda sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu. Bez wątpienia warto wybrać się na spacer i przy okazji zwiedzić ciekawe miejsca w Powiecie Dzierżoniowskim.

Ostatnio opisywaliśmy dwie z czterech ścieżek przyrodniczo – edukacyjnych znajdujących się na naszym terenie. Tym razem opiszemy kolejne dwie, zupełnie różne z uwagi na swój przebieg i stopień trudności.

Dla osób lubiących górskie wycieczki i leśne drogi, proponujemy Ścieżkę Przyrodniczo-Edukacyjną Wzgórza Kiełczyńskie. Jej początek znajduje się w Kiełczynie nieco poniżej Kościoła pw. Narodzenia NMP. Na trasie ustawionych jest szesnaście tablic opisujących szczególne miejsca, roślinność, zwierzęta czy architekturę występującą na ścieżce. Po drodze będziemy mogli podziwiać m.in. Kościół pw. Narodzenia NMP w Kiełczynie, pomnik poległych w I Wojnie Światowej oraz niezapomniane widoki na panoramę Gór Sowich. Podczas wędrówki czeka na nas kilka ciekawostek, min.: rzadkie gatunki roślin, pozostałości dawnych kopalni magnezytu, który występuje w obrębie ciemnozielonych serpentynitów, czy imponujące swoim rozmiarem kopce mrówek. Ostatni punkt wycieczki znajduje się na leśnym parkingu, który jest powyżej Kościoła pw. Narodzenia NMP w Kiełczynie. Jest to trasa wymagająca ale bardzo malownicza. W przypadku dużych upałów, wędrujący tu turysta znajdzie przyjemny cień. Opiekę nad tą ścieżką sprawuje Gmina Dzierżoniów oraz Nadleśnictwo Miękinia.

Drugą ścieżką, która głównie przebiega pomiędzy polami jest Ścieżka Przyrodniczo-Historyczna w Piławie Dolnej. Trasa jest płaska i dość łatwa, dlatego nadaje się nawet dla najmłodszych turystów. Swój początek ma przy malowniczych stawach, na których żyją różne gatunki dzikich ptaków. Podczas wycieczki będziemy mogli zobaczyć Kościół “czerwony” i “biały” oraz dawny cmentarz ewangelicki, na którym znajduje się przepiękna aleja z drzewami porośniętymi bluszczem. Na trasie znajdują się także dwa punkty rekreacyjne, na których można odpocząć. Ścieżka bogata jest również w piękne widoki obejmujące panoramę na kotlinę Dzierżoniowską oraz Góry Sowie. Warto również dodać, że opiekę nad tą ścieżką sprawuje Gmina Dzierżoniów.

Turystów, którzy są ciekawi pozostałych atrakcji Powiatu Dzierżoniowskiego zapraszamy na stronę pow.dzierzoniow.pl (zakładka „Dla Turysty”) oraz na fanpage na Facebooku (Powiat Dzierżoniowski).

Wszystkie opisane tam miejsca świetnie nadają się do wspólnych rodzinnych wycieczek, pozwolą też odetchnąć i oderwać się od codzienności.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 13 godz temu
3
dzisiaj, 15 godz temu
czwartek, 22.7.2021 15:32
czwartek, 22.7.2021 13:40
czwartek, 22.7.2021 11:29
czwartek, 22.7.2021 11:25
czwartek, 22.7.2021 09:50
wtorek, 20.7.2021 13:37
2
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status