komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 27 października 2020

Iwony, Sabiny

Sowiogórski Tour rusza 13 sierpnia

czwartek, 13.8.2020 07:45 , komentarze: 0 , odsłony: 397
kategorie artykułu:

Już dziś rozpocznie się I edycja etapowego wyścigu kolarskiego Sowiogórski Tour – Wyścig Nadziei Olimpijskich. Etapówka realizowana jest w ramach projektu Ministerstwa Sportu wspierającego szkolenie sportowe i współzawodnictwo młodzieży pn. „Organizacja zawodów Turnieju Nadziei Olimpijskich w ramach Grupy Wyszehradzkiej” i finansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Na dolnośląskich szosach do rywalizacji stanie elita kobiet, juniorki oraz juniorzy.

Pierwsza edycja Sowiogórski Tour – Wyścigu Nadziei Olimpijskich odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia. Do rywalizacji przystąpią panie z elity, juniorki oraz juniorzy, mierząc się z urokliwymi, lecz wymagającymi trasami w gminie Dzierżoniów. Na zawodniczki i zawodników czekają dwa etapy ze startu wspólnego, a na zakończenie walka z samym sobą, czyli jazda indywidualna na czas, która ostatecznie rozstrzygnie klasyfikację generalną.

– Cieszymy się, że w tak trudnym czasie związanym z pandemią możemy podtrzymać sportową rywalizację. Nie byłoby to możliwe gdyby nie Ministerstwo Sportu, które w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, dało nam ogromne wsparcie finansowe, aby zorganizować Sowiogórski Tour – mówi Mariusz Mazur, organizator wyścigu. - Dziękujemy również sponsorom, mającym ogromny udział w tym, aby pierwsza edycja wyścigu po Górach Sowich mogła się odbyć. Otrzymaliśmy też pomoc od Grupy Wyszehradzkiej, której aktualnie przewodniczy Polska. To wspaniała okazja do promowania zarówno kolarstwa, jak i dolnośląskiego regionu.

Przebieg trasy zapowiada sporą dawkę sportowych emocji, będzie interwałowo i dynamicznie. Specyfika wyścigu po dzierżoniowskiej gminie stanowi dobre przygotowanie dla zawodniczek i zawodników przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy.

– Myślę, że na Sowiogórskim Tourze kolarki i kolarze zaspokoją głód ścigania, spowodowany zawieszeniem sportowych imprez – dodaje Mariusz Mazur. – Wyścig będzie naprawdę ciekawy, a poza czołówką polskich drużyn, spodziewamy się na starcie kobiecego zespołu z Węgier. Węgierskim zawodniczkom i trenerom dzierżoniowskie trasy znane są z organizowanych tu w latach poprzednich wyścigów. Jazda na czas jest jednocześnie memoriałem Kornela Morawieckiego, to właśnie ten ostatni etap pozwoli wyłonić zwycięzców w klasyfikacji generalnej – podkreśla Mariusz Mazur.

Więcej bieżących informacji na profilach społecznościowych wyścigu:

www.facebook.com/sowa.tour

www.instagram.com/sowa.tour

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 2 godz temu
dzisiaj, 7 godz temu
dzisiaj, 8 godz temu
dzisiaj, 8 godz temu
poniedziałek, 26.10.2020 15:50
poniedziałek, 26.10.2020 13:09
6
poniedziałek, 26.10.2020 10:30
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele