Sobotni mecz Sowie Żagiew

poniedziałek, 11.10.2021 14:06 422 0

Bardzo ciekawy mecz zobaczyli kibice w sobotni wieczór. Młody zespół gości ze świetnymi warunkami fizycznymi i dynamiką próbował zdobyć swoje pierwsze ligowe punkty...nie tym razem.Tutaj od razu należy zaznaczyć wspaniałe wsparcie z trybun! Bardzo miło było nam zobaczyć na dzierżoniowskim parkiecie bramkarza Adriana Stachurskiego, który jest wychowankiem Żagwi (trener Maciej Łazor), a który od "nastu" lat kontynuuje swoją karierę w Legnicy. W składzie Siódemki również Mateusz Krukiewicz i Łukasz Szporko (zawodnicy MKS na wypożyczeniu na okres nauki do Legnicy, trener Przemek Pancer). Łukasz krótko przebywał na placu gry, Mateusz powrócił po kontuzji i imponował swobodą oraz dyspozycją fizyczną. Świetny występ!
Mimo pewnych sentymentów punkty miały zostać w Dzierżoniowie i tak się stało!

Mecz był wyrównany choć to Legnica prowadziła w 12 min 5:9. W bramce pojawił się Kamil Żyła i do przerwy było 14:15. Druga część gry to natychmiastowe prowadzenie Siódemki 14:17 i szybka przemiana dzierżoniowskiego zespołu do 20:20. Kiedy Maciek Batko zdobył bramkę z karnego na 21:20 wszyscy mieli nadzieję, że to ten moment... ale w 50 min dzierżoniowianie przegrywali 22:25. Ostatnie 10 min było bardzo dobre w wykonaniu Sowie Żagiew. Zebrane w trakcie gry informacje przyniosły wymierne korzyści w postaci trafień do pustej bramki oraz lepszej defensywy. Tę część wygrali aż 8:3. W bramce gospodarzy ze skrzydłowymi rywala rozprawił się Pan Błażej broniąc dosłownie wszystko! Na 2 min przed końcem prowadzenie 29:26 i już spokój w szeregach sowiej ekipy. Punkty wywalczone! Bramkarze rozegrali świetny mecz.
Kamil Żyła obronił 7 z 13 rzutów. Błażej Potocki w drugiej połowie zagrał z 50% skutecznością. W obronie bardzo dobrze zagrał Borys Kurlenda, Kuba Adamek, Marcin Lebiedziejewski, Paweł Matuszewski, Kacper Matyja. Doskonałą skutecznością popisał się Kacper Matyja nie myląc się ani razu w 5 próbach. Kolejne bramki do swojego konta dołożył Maciek Batko (9). Młody Kurlenda trafił 3 razy i zagrał dobry mecz, małe błędy (przekroczenie lini) są do poprawki, ale możliwości tego zawodnika mogliśmy podziwiać.
MVP meczu KUBA ADAMEK. Nasz rozgrywający napracował się mocno zarówno w ataku jak w obronie. Cały mecz zagrał twardo i z pasją. 5 bramek, zdobyte rzuty karne, asysty, świetny mecz w obronie!
Obiecująco zaprezentował się też Patryk Petyn w swoim pierwszym meczu. Cegiełkę do wygranej dołożył każdy zawodnik.
Gratulujemy całemu składowi Sowie Żagiew!

Żagiew: Potocki, Żyła - Batko 9 (k 3/4), Adamek 5, Matyja 5, Błażkiewicz 3, Kurlenda 3, Lebiedziejewski 2, Petyn 1, Kurasiński 1, Matlęga 1, Tomków, Zieliński, Czarnecki, Wąsiński, Matuszewski.
Po stronie gości świetny mecz Michała Czarneckiego 12 trafień (k 2/2), Mateusza Krukiewicza 4 bramki.
Sztab MKS Aleksander Szymanowski i Przemek Pancer.

II liga po 3 kolejkach

fot. QruQ 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)