Siostry Martyki z medalami Pucharu Polski w Zapasach

poniedziałek, 18.3.2019 09:08 2353 3

W dniach 15-17 marca w Karlinie odbył się Puchar Polski Kadetek oraz Puchar Polski Juniorek w Zapasach w obsadzie międzynarodowej. W zawodach rywalizowało 200 dziewcząt z 57 klubów z Polski, Czech oraz Węgier.

W zawodach bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki MULKS JUNIOR Dzierżoniów w składzie: Sylwia Martyka, Paulina Martyka oraz Natalia Zając.

W zmaganiach zawodniczki zdobyły dwa medale. Sylwia Martyka wywalczyła srebrny medal w kat. 57 kg, natomiast brązowy krążek zdobyła Paulina Martyka.

W debiucie w Pucharze Polski Kadetek Natalia Zając wywalczyła wysokie VII miejsce, co pozwoli jej brać udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

- Był to pierwszy start w sezonie w zawodach tej rangi. Udało nam się spełnić założenia taktyczne, co było priorytetem na te zawody. Medale, oczywiście cieszą nas, ale najważniejszy start w sezonie dopiero przed nami. W dniach 10-12 kwietnia w Międzyzdrojach odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorek, które będą kwalifikacjami do Mistrzostw Europy oraz Świata – podsumowuje trener  Norbert Warchoł.

Wielkie podziękowania dla firmy Domino Polska, która wspiera poczynania sportowców.

Wyjazd był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Dzierżoniów.