Siatkarze z Bielawy lepsi od mistrzów III ligi dolnośląskiej

poniedziałek, 19.9.2016 09:20 897 0

W rozegranym w niedzielę 18 września 2016 r. pierwszym w historii meczu o Superpuchar Dolnego Śląska w siatkówce mistrz dolnośląśko-lubuskiej grupy II ligi OFM Bielawianka Bester Bielawa okazał się być lepszy od mistrzów III ligi dolnośląskiej PKPS Siatkarz Bierutów. Na terenie rywala Bielawianie wygrali w stosunku 3:1 (21, 23, -24 i 15). MVP spotkania został wybrany najlepszy i najskuteczniejszy tego dnia w ekipie gości Alex Strubbe.

Zwycięzcy zagrali poszczególne sety w następującym składzie: rozegrywający Tymoteusz Gajek (set 1,2 i 4), przyjmujący Alex Strubbe (set 1, 2 i 4), przyjmujący Arkadiusz Jutrzenka (set 1 i 2), środkowy bloku Michał Skwarcan (wszystkie sety) i pod nieobecność kapitana Michał Glinka z konieczności na drugim środku zagrał Oskar Grabowski (wszystkie sety), atak Michał Tomiałowicz (wszystkie sety), libero Grzesiek Kukla (set 1 i 2), przyjmujący Łukasz Domański (set 3 i 4), przyjmujący Bartek Szopiak (set 3), rozgrywający Karol Andrzejewski (set 3) oraz libero Maciek Byczek (set 3 i 4).

Okazałe Puchary i medale siatkarzom oraz trenerom obu zespołów wręczyli m.in. Członek Zarządu DZPS Wojciech Rozdolski oraz Burmistrz Bierutowa Władysław Kobiałka.

Mecz o Superpuchar zakończył dwudniową kursokonferencję unifkacyjno-szkoleniową dla sędziów i licencyjną dla trenerów DZPS, połączoną z niedzielnym panelem dyskusyjnym na linii Kluby-Samorządowcy. Dolnośląskie Forum Siatkówki w Bierutowie współprowadził były reprezentant Polski w siatkówce Łukasz Kadziewicz.