Sesja wielu zmian – relacja z obrad Rady Miejskiej Dzierżoniowa

środa, 29.6.2022 09:45 654 0

Zmiany w zarządzaniu jednostkami oświaty wynikające z kadencyjności i przejścia na emeryturę, gratulacje dla zawodników i klubów sportowych za odniesione sukcesy. Po uroczystej części sesji radni podejmowali uchwały związane z finansami.

Sesję rozpoczął moment wyjątkowy. Pani Liliana Bąk, związana przez wiele lat z oświatą i bardzo ceniona za swoją pracę w edukacji odeszła na emeryturę. Pełniącej do niedawna funkcję dyrektorki Przedszkola Publicznego nr 7 Pani Liliana odebrała podziękowania i gratulacje od burmistrza, radnych i osób związanych z oświatą. Radni podziękowali także przedstawicielkom Niepublicznej Szkoły Sióstr Salezjanek, które zakończyły swoją działalność w Dzierżoniowie (w to miejsce powstała nowa niepubliczna szkoła).

Zmiany mamy także w szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto. Wynikają one z pięcioletniej kadencyjności dyrektorów. Podczas sesji nominację na te stanowiska otrzymały Pani Wioletta Uchman (SP9) i Violetcie Bień (SP1). Funkcję dyrektora Przedszkola Publicznego nr 2 powierzono Pani Annie Okarmie-Rajczakowskiej.

Radni pogratulowali sukcesów osiągniętych przez drużynę UKS Jedynka (rocznik 2009), która wywalczyła w tym roku Mistrzostwa Dolnego Śląska w piłce ręcznej i piłkarskiej Lechii za finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Podjęte podczas sesji uchwały dotyczyły zmian w finansowaniu oświaty i jednostek organizacyjnych miasta i zmian w budżecie.

Szczegóły podjętych uchwał wraz z ich uzasadnieniami

Źródło: UM Dzierżoniów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)