Rządowe wsparcie dla samorządów

czwartek, 21.5.2020 14:25 2171 0

Dzisiaj przed Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbył się briefing prasowy z udziałem Wicepremier Minister Rozwoju Jadwigi Emilewicz, Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego oraz prezes PiS okręgu Wrocław Mirosławy Stachowiak-Różeckiej.

Podczas spotkania przekazano informacje dotyczące porozumienia o współpracy pomiędzy Krajowym Zasobem Nieruchomości a Miastem Wrocław. Należy podkreślić, że to pierwsze tego typu porozumienie w kraju podpisane pomiędzy samorządem a jednostką Państwową. KZN jest właścicielem 12 działek, na których w najbliższej przyszłości może powstać nawet  kilka tysięcy mieszkań.

- Podpisanie porozumienia umożliwi budowę mieszkań bardziej dostępnych dla Wrocławian, ze znaczącym wsparciem z budżetu państwa. Jesteśmy gotowi nie tylko na powołanie spółki i udostępnienie gruntu, ale także na czynny udział w tym ważnym przedsięwzięciu. Jest to ważny dzień dla Wrocławia i ważny dzień dla Polski mówi wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jak dodał Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, wsparcie z budżetu państwa będzie miało duży wpływ na rozwój gospodarczy w regionie.

- Inwestycje są dla nas w tym momencie kluczowe, zarówno te prywatne, jak i państwowe. Wsparcie z budżetu Państwa pozwoli nam zrealizować wiele projektów, które umożliwią rozwój koniunktury gospodarczej oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Dlatego chciałbym za to wsparcie serdecznie podziękować – podkreślił Wojewoda Dolnośląski.

Dodatkowo, KZN przekazał miastu Wrocław działkę, na której docelowo ma powstać zespół szkolno-przedszkolny na osiedlu Lipa Piotrowska. Przekazanie gruntu pod budowę związane jest z dynamicznym rozwojem osiedla, przy jednoczesnym braku infrastruktury oświatowej.

DUW

Dodaj komentarz

Komentarze (0)