Różowy październik w Dzierżoniowie

poniedziałek, 3.10.2022 12:00 389 0

W październiku, który jest miesiącem świadomości raka piersi, nasze miasto włącza się w działania w ramach kampanii przeciwrakowej. 17 października zapraszamy wszystkich zainteresowanych do na dzierżoniowski rynek, by po raz kolejny rozwinąć symboliczną różową wstęgę. Do akcji włącza się także firma AVON z akcją „Różowa szminka”.

W programie przewidziano aktywności dotyczące profilaktyki zdrowotnej. Przedsięwzięcie rusza o godz. 14.00. Podczas happeningu będą z nami także dzierżoniowskie amazonki, panie z Dzierżoniowskiej Rady Kobiet oraz przedstawicielki firmy Avon. Będą rozdawać ulotki, broszury profilaktyczne oraz różowe balony i wstążeczki.  

Warto przyłączyć się 17 października i wspólnie rozwinąć na dzierżoniowskim rynku wielką różową wstęgę – symbol walki z rakiem piersi. Konsultantki firmy Avon zapraszają również od 12.00 na swoje stoisko. Będzie można uzyskać wiedzę na temat samobadania piersi oraz wypróbować kosmetyki w ramach akcji „Różowa szminka”. Część dochodu ze sprzedaży oznaczonych produktów wspiera kampanię walki z rakiem.

Zachęcamy również do podkreślenia solidarności z chorymi na raka piersi różowym strojem tego dnia lub chociaż symboliczną różową apaszką, czy wstążeczką. Kampania jest skierowana również do panów. Oni również w trosce o zdrowie swoich partnerek powinni przypominać im o regularnych badaniach.

Akcje profilaktyczne, informacyjne, będą się odbywały także w dzierżoniowskich placówkach edukacyjnych. W Szkole Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie będą to prezentacje dla uczniów, informacje dla mam na temat samobadania piersi, która będzie rozesłana przez dziennik elektroniczny oraz akcja „Wszyscy nosimy różowe wstążeczki”.

Przez cały październik także dzierżoniowski ratusz będzie świecił się na różowo, przypominając o tym, że jest to miesiąc świadomości raka piersi.

UM Dzierżoniów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)