komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

niedziela, 17 lutego 2019

Aleksego, Zbigniewa

Rozmowa z Ireneuszem Żygadło - radnym Rady Miejskiej w Dzierżoniowie

środa, 10.10.2018 11:11 , odsłony: 1502
kategorie artykułu:

Rozmowa z Ireneuszem Żygadło - radnym Rady Miejskiej w Dzierżoniowie, przewodniczącym Komisji Spraw Obywatelskich i Porządku Publicznego - Kandydatem Nowoczesnego Dzierżoniowa do Rady Miasta.

Jak ocenia Pan kończącą się kadencję Rady Miejskiej w Dzierżoniowie?

Była to kadencja obfitująca w duże i ważne dla mieszkańców inwestycje. Ich realizacja bywa uciążliwa, ale z efektów będziemy korzystać przez długie lata. Budżet inwestycyjny wzrastał i w tym roku osiągnął kwotę ponad 40 mln złotych. Dla porównania to podobna kwota jaką ma mająca dwa razy więcej mieszkańców Świdnica. To była też kadencja zdobywania ogromnych pieniędzy z zewnątrz. W latach 2014-2018 do nasz budżet zasiliło 40 mln, głównie z Unii Europejskiej. Patrząc z punktu widzenia przewodniczącego Komisji Spraw Obywatelskich i Porządku Publicznego cieszę się, że działania komisji pomogły usprawnić pracę Straży Miejskiej i że jest ona także dzięki temu dobrze postrzegana przez mieszkańców. W kwestii bezpieczeństwa wielokrotnie spotykaliśmy się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji i wspólnie rozwiązywaliśmy bieżące sprawy. Tematyka bezpieczeństwa jest bardzo szeroka, od bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, przez rozwiązywanie problemów związanych ze spożywaniem alkoholu, żebractwem pod sklepami, po skuteczne zarządzanie w sytuacjach kryzysowych. Mam tu na myśli dwukrotną konieczność ewakuacji mieszkańców. Tutaj Nowoczesny Dzierżoniów doskonale zdał bardzo trudny egzamin.

To była Pana pierwsza kadencja. W jaki sposób oceni Pan swoje działania w Radzie Miejskiej?

Oprócz prac w komisji Spraw Obywatelskich i Porządku Publicznego i Komisji Rewizyjnej inicjowałem wykonanie łącznika i remonty dróg na os. Błękitnym, gdzie udało się też wygospodarować parę miejsc parkingowych. Zabiegałem o poprawę oświetlenia w parku pomiędzy Jasnym i Błękitnym oraz utwardzenie chodników. Wskazywałem, na prośby mieszkańców, służbom miejskim drobne remonty nawierzchni, przycinki drzew czy choćby wymiany wysłużonych ławek. Prowadzony jest też remont chodników na osiedlu Błękitnym, o który zabiegałem. Myślę, że mieszkańcy widzą, że dzięki współpracy spółdzielni i miasta udaje zrobić się więcej. Wspólnie jako klub radnych Nowoczesnego Dzierżoniowa stworzyliśmy Aleję Bajkowych Gwiazd, która jest i będzie rozbudowywana o nowe elementy.

Na czym chciałby się Pan skupić jeżeli zostanie Pan radnym?

Do Rady Miejskiej będę ponownie kandydował z ramienia Stowarzyszenia Nowoczesny Dzierżoniów Dariusza Kucharskiego. Startuję z okręgu Nr 1 (osiedla: Błękitne , Złote, Tęczowe, Zielone I i Zielone II). Na czym chcę się skupić? Dwa najważniejsze obszary to bezpieczeństwo mieszkańców i jakość powietrza. W nowej kadencji powinno powstać więcej bezpiecznych przejść dla pieszych i rowerzystów. Należy również wzmóc działania w celu zmniejszenia niskiej emisji spalin, wspomagać mieszkańców w zmianie sposobu ogrzewania na ekologiczne. Priorytetem jest także kontynuacja modernizacji ulic oraz zwiększenie liczby miejsc parkingowych na osiedlach. To nie będzie łatwe, ale jest możliwe. Za równie istotną kwestię uważam też rozwiązanie problemu gołębi na terenie osiedli mieszkaniowych, zadbanie o park osiedlowy pomiędzy Jasnym i Błękitnym oraz o park im. Janusza Kusocińskiego. Należy przyspieszyć modernizację przedszkola na os. Tęczowym, i zastanowić się nad kolejnych żłobkiem, dzieci są naszą przyszłością. Jeżeli te idee są Państwu bliskie, to zachęcam do udziału w wyborach samorządowych, oddanie na mnie głosu lub jeśli oddają Państwo głos w innych okręgach niż pierwszy, o wybranie swojego radnego z Nowoczesnego Dzierżoniowa

Dziękuje za rozmowę.

Dziękuję.

Więcej o programie Ireneusza Żygadło: kliknij TUTAJ

 

wczoraj, 5 godz temu
4
piątek, 15.2.2019 22:14
3
piątek, 15.2.2019 02:00
czwartek, 14.2.2019 12:30
73
środa, 13.2.2019 14:00
13
środa, 13.2.2019 07:30
2
wtorek, 12.2.2019 14:00
58
wtorek, 12.2.2019 07:00
31
poniedziałek, 11.2.2019 13:00
44
niedziela, 10.2.2019 22:53
12
niedziela, 10.2.2019 14:45
piątek, 8.2.2019 08:48
Mati Autogaz
Mati Autogaz
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Yes Home
Yes Home
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Tomograf3D
Tomograf3D
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna