komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

wtorek, 18 września 2018

Irmy, Stanislawa

Rodzinny Festyn w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Piławie Dolnej

niedziela, 10.6.2018 11:15 , komentarze: 4 , odsłony: 4108
kategorie artykułu:

Piątkowe popołudnie to najlepszy czas w tygodniu- a najlepiej spędzić go z rodziną i przyjaciółmi. I tak właśnie było na festynie rodzinnym zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka  8 czerwca przez pracowników Zespół Szkolno- Przedszkolny w Piławie Dolnej. Współorganizatorami były Gmina Dzierżoniów- w ramach kampanii „Postaw na rodzinę”, Rada Sołecka Wsi Piława Dolna, OSP Roztocznik i OSP Piława Dolna, KPP Dzierżoniów.

Na festyn przybyło wielu przyjaciół naszej placówki - rodziny z dziećmi, babciami, dziadkami. Gościliśmy też Wójta Gminy Dzierżoniów- pana Marka Chmielewskiego, księdza Leszka Baranowskiego i radnych: Elżbietę Sak-Rosolik oraz Przemysława Przybyszewskiego. Do wspólnej zabawy zaprosiła wszystkich Dyrektor ZSP – pani Sylwia Toboła. A zabawa naprawdę była przednia- do dyspozycji dzieci były gokarty z przygotowanym torem przeszkód, dmuchany zamek (cieszył się ogromnym powodzeniem wśród maluchów). Można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, zaprezentować swoje muzyczne talenty na specjalnie przygotowanej scenie, której przyświecało hasło:  „Śpiewać każdy może”. Całość uświetniły występy naszych przezdolnych uczniów -  muzyczne z zespołu „Piosenka” prowadzonego przez panią Elżbietę Biernacką i taneczne- zespołu prowadzonego przez panią Iwonę Szewczak. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursie plastycznym- malowaniu kredą, prowadzonym przez panią Agnieszkę Dębiec w ramach kampanii "Postaw na Rodzinę".

Nasi goście mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w FOTOBUDCE- w której postawiono ławkę z dawnych lat (niektórym łezka nawet popłynęła na wspomnienie), do dyspozycji były zabawne kapelusze.

Dzieciom bardzo podobało się koło niespodzianek- można było nim zakręcić i wygrać jedną z wielu przygotowanych nagród, a że każdy wygrywał- kolejka do zabawy była bardzo długa. Równie oblegane były wozy strażackie - nasi przyjaciele OSP z Piławy Dolnej i Roztocznika zaprezentowali dzieciom wozy strażackie i oprzyrządowanie. Można było wejść do samochodu i poczuć się jak prawdziwy strażak. Niewątpliwie spełniło się marzenie wielu chłopców. A dzielnicowy- asp. szt. Andrzej Kłos  pokazał dzieciom radiowóz.

Na naszym festynie nikt nie był głodny ani spragniony- tym bardziej, że poczęstunek był darmowy. Na głodnych czekały kiełbaski z grilla. Można było zjeść watę cukrową i ugasić pragnienie wodą. Smakosze mogli spróbować pysznych mini pączuszków przygotowanych przez panie ze Stowarzyszenia Piława Dolna. Rodzice upieki wspaniałe domowe ciasta, które sprzedawaliśmy, żeby pozyskać fundusze na  zakup nowych pomocy dydaktycznych. Była tez kawa i herbata. Nic też dziwnego, że stoły biesiadne były oblegane.

Nad całością czuwał koordynator i pomysłodawca imprezy- pan Krzysztof Twardak, który zaprosił wszystkich do kibicowania naszym uczniom w meczach unihokeja. Mali sportowcy rywalizowali o puchary DyrektoraZS-P w Piławie Dolnej, OSP w  Roztoczniku, Rady Rodziców ZS-P w Piławie Dolnej, Rady Sołeckiej Wsi Piława Dolna i OSP Piławie Dolnej. Każdy z młodych sportowców został poza tym nagrodzony pamiątkowym medalem.

Panie ze Stowarzyszenia Piława Dolna otrzymały podziękowania i kosz różności za współpracę i realizację warsztatów z dziećmi z programu "Nawzajem sobie potrzebni" - Edukacja do starości powiatu dzierżoniowskiego i świdnickiego.

W organizację festynu włączyli się wszyscy nauczyciele i pracownicy naszej placówki, pomagali wspaniali rodzice- nasz wspólny wysiłek został nagrodzony wieloma uśmiechami, co było najlepszą zapłatą.

Piątkowe popołudnie spędzone na festynie to czas, który połączył środowisko szkolne i wiejskie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze ciekawiej razem go spędzimy. Dziękujemy wszystkim przyjaciołom szkoły za liczne przybycie i wsparcie naszej szkoły.

ZSP w Piławie Dolnej

 

Wasze komentarze

Zapraszamy do I klasy szkoły podstawowej oraz do innych klas!...
środa, 13.06.2018 16:11 autor: ZSP Piława Dolna
pani Dyrektor super babka,sprawdza się na tym stanowisku,brawo
poniedziałek, 11.06.2018 18:50 autor: mama
Było bardzo fajnie
poniedziałek, 11.06.2018 17:54 autor:
niedziela, 16.9.2018 08:00
17
sobota, 15.9.2018 14:00
6
piątek, 14.9.2018 07:00
1
środa, 12.9.2018 14:10
sobota, 8.9.2018 14:00
3
czwartek, 6.9.2018 15:00
2
czwartek, 6.9.2018 10:00
250
poniedziałek, 3.9.2018 11:14
poniedziałek, 3.9.2018 09:35
3
sobota, 1.9.2018 22:00
13
środa, 29.8.2018 17:00
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
Tomograf3D
Tomograf3D
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
SZKOŁA AUXILIUM
SZKOŁA AUXILIUM
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie