komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

środa, 8 lipca 2020

Edgara, Elzbiety

Rezurekcja w Pieszycach [WIDEO i FOTO]

niedziela, 21.4.2019 06:00 , odsłony: 4940
kategorie artykułu:

– Uwierzmy na nowo w zmartwychwstanie. Spotkajmy dzisiaj Tego, który zwyciężył śmierć. Dla każdego z nas niech ta Wielkanoc stanie się naprawdę świętem nadziei, świętem łaski, świętem radości i miłości – mówił podczas rezurekcyjnej mszy świętej ks. prałat Edward Dzik, proboszcz parafii św. Antoniego w Pieszycach.

Rezurekcję, czyli mszę poranną odprawianą w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczęto w parafii św. Antoniego w Pieszycach o godzinie 6.00 przed Bożym Grobem. Główny celebrans, ukazał wiernym krzyż z czerwoną stułą, figurę Chrystusa Zmartwychwstałego, a następnie biorąc Najświętszy Sakrament zaintonował pieśń: Wesoły nam dzień dziś nastał. Przy biciu dzwonów i pieśniach wielkanocnych odbyła się procesja ulicami: Kopernika, ks. Bieleckiego, Ogrodową, Królowej Jadwigi.

Po powrocie do świątyni odśpiewano Te Deum („Ciebie, Boga, wysławiamy”) i kapłan pobłogosławił zgromadzonych Najświętszym Sakramentem.

- Powiedzieć kazanie w Wielkanoc, tak mi się wydaje, to nie lada wyczyn, bo mówienie o zmartwychwstaniu, to wielkie ryzyko...Co można powiedzieć o największej tajemnicy? Czy w ogóle można mówić o zmartwychwstaniu, o czymś co jest niewyrażalne, niewypowiedziane, o czymś co tak trudno pojąć ludzkim rozumem? Podobnie odczuwał to Marcin Luter. Stając pewnego razu na ambonie w uroczystość wielkanocną powiedział: "Dziwne to kazanie, którego rozum nie może pojąć, a jedynie wiara, która wie, że Chrystus żyje, chociaż jest martwy, ale martwy tak, że sama śmierć musi w nim umrzeć i całą swoją moc postradać. Naucza się tego dla naszej pociechy, abyśmy wierzyli i uczyli się, że śmierć straciła całą swoją moc" - stwierdził w homilii ks. prałat Edward Dzik dodając że: Wielkanoc, to przede wszystkim święto nadziei. Chrystus zmartwychwstał i dlatego nie musimy się bać, możemy podnieść głowy i z nadzieją iść naprzeciw każdej trudności, każdej słabości. Dzisiaj o taką nadzieję i o taką wiarę modlimy się dla każdego z nas. Wielkanoc, to również święto łaski. Nie ma takiego grzechu, którego by On nam nie przebaczył. Nie ma takiej rany, takiego bólu, którego On by nie uleczył. Moc przebaczenia zwyciężyła potęgę zła i grzechu. I dlatego bez względu na to ile i jakich grzechów dźwigamy na sobie, łaska Chrystusa Zmartwychwstałego czyni nas dzisiaj czystymi i wolnymi. Każdy z nas wróci dzisiaj do swego domu wyzwolony, bo spotkał Chrystusa Zmartwychwstałego. Wielkanoc, to wreszcie święto radości i miłości. W świecie, w którym tak często dominuje spryt i przemoc, arogancja i wyniosłość, tej nocy objawiła się potęga miłości, która jest w stanie całkowicie odmienić oblicze ziemi, odmienić nasze życie.

Na koniec Eucharystii duszpasterze złożyli parafianom życzenia świąteczne i odśpiewano wspólnie pieśń Zwycięzca śmierci, piekła i szatana.

 
poniedziałek, 6.7.2020 20:15
12
poniedziałek, 6.7.2020 11:30
7
piątek, 3.7.2020 20:30
46
piątek, 3.7.2020 11:45
18
piątek, 3.7.2020 08:15
25
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar