komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

sobota, 18 września 2021

Irmy, Stanislawa

Radny Jurcewicz: szok i niedowierzanie

środa, 27.1.2021 12:00 , komentarze: 58 , odsłony: 15590
kategorie artykułu:

Propozycja rządu podziału pieniędzy unijnych dla Dolnego Śląska  na lata  2021- 2027 jest o 6 miliardów złotych mniejsza niż w poprzednich latach. Nasz Klub Koalicji Obywatelskiej i Nowoczesnej+ plus był inicjatorem uchwały o zmianę i większe pieniądze unijne na budowę lepszej przyszłości dla mieszkańców naszego regionu. Brałem udział w przygotowaniu apelu. Nie możemy zgodzić się z sytuacją tak szkodliwego, krzywdzącego i niezrozumiałego podziału. Według proponowanego podziału mamy najmniej ze wszystkich województw w kraju ok. 366 zł na mieszkańca, a niektóre regiony na wschodzie ok. 3800 zł na mieszkańca - 10 krotnie więcej. NIE MA NASZEJ ZGODY NA TAKIE TRAKTOWANIE MIESZKAŃCÓW NASZEGO REGIONU. Proponowane 870 milionów euro jest jedną z najmniejszych, za nami tylko opolskie i lubuskie. Tak niska kwota wpłynie bardzo negatywnie na dalszy rozwój naszych powiatów: dzierżoniowskiego,kłodzkiego, ząbkowickiego, świdnickiego i wałbrzyskiego oraz powiatów byłego województwa jeleniogórskiego, ponieważ jest duża dysproporcja  rozwoju w regionie. Będzie znacznie mniej pieniędzy na inwestycje samorządów i wsparcie przedsiębiorców, na tworzenie miejsc pracy, na wsparcie służby zdrowi i edukacji, na remonty i budowę: obwodnic,dróg,mostów, chodników,żłobków i przedszkoli.Dlaczego taka decyzja, skoro mieszkańcy regionu wypracowali wraz trzema innymi województwami w kraju największy produkt PKB w 2019 roku (szacunki wg danych GUS). W obecnej sytuacji kiedy pandemia powoduje trudną sytuację gmin, przedsiębiorców i mieszkańców, zamiast więcej pieniędzy z unii przeznaczyć na nasz Region, otrzymujemy prawie najmniej ze wszystkich województw! Dlatego Sejmik przyjął głosami Koalicji Obywatelskiej, Nowoczesnej+ i Bezpartyjnych Samorządowców apel o konieczności zmiany zaproponowanego budżetu unijnego dla Dolnego Śląska, niestety Radni PiS byli przeciw.

            Stanisław Jurcewicz
Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

 

Wasze komentarze

A co na to pan Kresa ????
środa, 27.01.2021 23:12 autor: bezpartyjny
Zadnych środków POstKOmunistycznej V KOlumnie hitlerowskich parobków.
czwartek, 28.01.2021 17:12 autor: Oko Proroka
uważasz że dolnoślązacy to 5kolumna itd to jesteś keadratowy...
środa, 03.02.2021 20:04 autor: dolnoślązaczka
kwadratowy
środa, 03.02.2021 20:05 autor:
Barbarossa chce podjąć się terapii?
czwartek, 28.01.2021 18:27 autor: Oko proroka
Stasiu Jurcewiczu, PO + PSL (ZSL) i postkomuna rządzi tutaj...
sobota, 30.01.2021 18:48 autor: pisowiec
Stasio to chyba już zapomniał co narobił ? Jak tam...
sobota, 30.01.2021 14:35 autor: Doris
bredzi w malignie mały stasio
piątek, 29.01.2021 22:38 autor: bezradny
Kobiety już się sprzedały Donaldowi
piątek, 29.01.2021 09:24 autor:
like!
czwartek, 28.01.2021 19:05 autor: Autor
Platforma złodzieje ? A kto mówi żeby na nich głosować...
czwartek, 28.01.2021 23:19 autor: Góral
Dziękujemy Panu Jaro-zelskiemu za strzał w drugie kolano. hahahahaha Czy korniszon...
czwartek, 28.01.2021 21:55 autor: Miękiszony kapiszony i korniszon
Się pan radny "przebudził" i zaistnieć postanowił. Czyżby szykuje się...
czwartek, 28.01.2021 09:36 autor: Kubuś Puchatek
A mowia, ze maly Stachu z Kosmina nie dziala, dziala!!!
czwartek, 28.01.2021 09:22 autor: Jozek z Kosmina.
Zasada jest bardzo prosta albo równo, albo sprawiedliwie.
czwartek, 28.01.2021 08:33 autor: pilny obserwator
Pisiory realizują program Polska w ruinie !
środa, 27.01.2021 14:35 autor: Franek
PIS buduje a PO rujnuje!!! Taka jest różnica!
środa, 27.01.2021 21:22 autor:
racja
środa, 27.01.2021 16:43 autor:
PiS na księżyc z biletem tylko w jedną stronę.
środa, 27.01.2021 15:55 autor:
Jeszcze się taki nie urodził coby PIS owi za szkodził
środa, 27.01.2021 18:44 autor: Majster
PO ma Sybir z biletem w jedną stronę!!?
środa, 27.01.2021 21:19 autor:
nie ważne kto i z jakiej gropy ale dolny śląsk
środa, 27.01.2021 14:47 autor: cc
Znowu ten męczący .....
środa, 27.01.2021 12:27 autor: nauczyciel
kaszel suchy masz?
środa, 27.01.2021 17:52 autor:
co on jeszcze tam robi???
środa, 27.01.2021 12:59 autor:
Walczy o pieniądze dla naszego regionu. To źle?
środa, 27.01.2021 13:11 autor: