Radiopierniki – czyli słodkie warsztaty z historią

środa, 13.9.2023 11:06 1001 0

 Co ma piernik do radyjka? Dowiecie się podczas warsztatów. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież z powiatu dzierżoniowskiego na bezpłatne zajęcia do sali spółdzielni mieszkaniowej w Dzierżoniowie 15 i 22 września. Organizatorem jest Stowarzyszenie DIORA.

 

Będzie trochę historii, warsztaty zdobnicze, konkursy i dużo dobrej zabawy. Warsztaty zaplanowano na 15 i 22 września. Każdego dnia przewidziano dwie tury: na godzinę 16.30 i 18.15 (godziny rozpoczęcia warsztatów). Uczestnicy dowiedzą się m.in. o tym, że piernik zanim stał się słodkim łakociem, był wykorzystywany na przeróżne sposoby. Przebył długą drogę przez królewskie, magnackie i szlacheckie posiadłości zanim zadomowił się pod strzechami. W każdym z miejsc i kontekstów pełnił rolę wyjątkową. Podobnie było z Zakładami Radiowymi Unitra-Diora z siedzibą w Dzierżoniowie. Choć na pierwszy rzut oka wygląda to niewiarygodnie, ale w mieście u podnóża Gór Sowich krzyżuje się historia dwóch, dzisiaj banalnych produktów, które kiedyś stanowiły dobra luksusowe - piernika oraz radioodbiornika.

Ten mały wycinek historii naszej małej ojczyzny członkowie Stowarzyszenia DIORA chcą połączyć i w atrakcyjnej formie przekazać dzieciom i młodzieży mieszkającej na Ziemi Dzierżoniowskiej.

Warsztaty są darmowe dzięki dotacji ze Stowarzyszenie Odra-Niemen ze środków NIW-CRSO.

Zapisywać na zajęcia można się mailowo – na adres: diora@diora.org.pl

Liczba miejsc jest ograniczona.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Ogłoszenia