komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

piątek, 19 kwietnia 2019

Adolfa, Tymona

Przyprawy, które leczą - niezwykła moc natury!

wtorek, 30.10.2018 13:29 , komentarze: 0 , odsłony: 879
kategorie artykułu:

Przyprawy które leczą Karoliny i Macieja Szaciłło
to kompendium wiedzy o zdrowiu płynącym z natury

Czy wiecie, że nawet ½ łyżeczki kuminu rzymskiego, cynamonu cejlońskiego, tymianku lub mniej znanej asafetydy lub czarnuszki, jest w stanie zmienić nie tylko smak, ale przede wszystkim właściwości zdrowotne i naturę termiczną dań? Co więcej, smak wpływa nie tylko na nasze ciało, ale też na emocje i poziom energii. Wiedza i praktyka zawarte w książce Przyprawy, które leczą w łatwy sposób wzniosą Waszą kuchnię na wyższy poziom jakości smaku i zdrowia.

Premiera Przyprawy, które leczą, czwartej książki z bestsellerowej serii jedzenia, które leczy już 7 listopada 2018!

Poznamy nowe możliwości zastosowania od bardzo popularnych, po mniej znane przyprawy jak asafetyda, która w fasolce po bretońsku oczaruje starszych jak i najmłodszych. Czarnuszka staje się coraz bardziej popularna na zachodzie, podczas gdy w krajach arabskich od dawna jest uważana za przyprawę, która leczy wszystkie choroby poza… śmiercią. Ma właściwości przeciwzapalne, antyalergiczne, wspiera walkę z cukrzycą, wspiera układ pokarmowy, a ponadto poprawia inteligencję i podnosi ogień trawienny – jest więc bardzo wskazana przy depresji – działa antydepresyjnie, uspokajająco i przeciwlękowo. 

Książka Przyprawy, które leczą zawiera przepisy z zastosowaniem poszczególnych ziół i przypraw, odkrywa przed nami ich niezwykłe i nieraz fascynujące tajemnice. 

Przyprawy, które leczą to nie tylko kulinaria i rozmowa o smakach. Autorzy skupiają się na właściwościach zdrowotnych przypraw. Jak zawsze chcą łączyć, a nie dzielić, bo jak pokazuje natura, to co smakuje jest też łatwiej przyswajalne przez organizm. Z książki dowiemy się wiele ma temat poszczególnych przypraw, jak możliwości łączenia ich w dania pyszne i korzystnie wpływające na cztery poziomy życia: ciało, umysł, energię i poziom społeczny. Na przykład cynamon cejloński i miód to połączenie poprawiające trawienie, przyspieszające spalanie tłuszczu. Szałwia jest antybakteryjna, tamuje krwawienie, ale też oczyszcza umysł z blokad emocjonalnych, rozjaśnia go i uspokaja. 

Zdaniem Ajurwedy smak wpływa więc na nasz układ nerwowy, ożywia umysł i zmysły. Sprawia, że chce nam się żyć. Dobry smak jest również warunkiem naszego prawidłowego trawienia. Kiedy coś nam smakuje, automatycznie wzrasta nasz tzw. ogień trawienny. Ten ostatni wpływa bezpośrednio na wchłanianie, na florę jelitową. A co za tym idzie również na przyswajanie składników odżywczych…

Tak jak w poprzednich książkach z serii Jedzenie, które leczy, tak i tym razem zaczynamy od dawki niezbędnej wiedzy. W książce Przyprawy, które lecząznajdziemy komentarze fitoterapeuty i specjalisty od ajurwedy. Dowiemy się więcej o podstawowych smakach: słodki, kwaśny, słony, osrty i o tym jak wpływają na zdrowie i emocje. Autorzy dzielą się swoimi doświadczeniami, wspomnieniami i refleksjami, jakie doprowadziły ich do miejsca, z którego zapraszają nas do rozmowy i doświadczania.  

Przed rozpoczęciem każdego rozdziału brałem przyprawę do ust. Zamykałem oczy. Powoli wsłuchiwałem się w jej… nuty. Ostrość, gorzkość lub słodycz „grają pierwsze skrzypce”. W ślad za nimi np. cierpki. Jeszcze lepiej zrozumiałem zależność między smakami, nie tylko kulinarną.

Tradycyjnie już w książkach państwa Szaciłło rozdział PrzyGOTUJ się, tym razem zachęca nas do przyprawiania, dostarcza przepisów na bazy do potraw przygotowywanych w dalszej części książki. Są to masło sklarowane ghee, czyli najlepszy z tłuszczów według ajurwedy, przyprawę pięć smaków i wiele innych. Najważniejszy i najobszerniejszy rozdział książki to oczywiście Przyprawy. Znajduje się tutaj 46 działów na temat przypraw i ziół z różnych stron świata wraz z przepisami. Dowiemy się m.in. o chili, liściach curry, cynamonie, lubczyku, jałowcu, imbirze, kminie, mięcie sezamowej, tamaryndzie czy szafranie. 

 

Wasze komentarze


wtorek, 16.4.2019 10:56
piątek, 12.4.2019 09:04
czwartek, 11.4.2019 15:36
piątek, 5.4.2019 14:17
czwartek, 4.4.2019 08:52
poniedziałek, 1.4.2019 09:13
wtorek, 26.3.2019 16:10
wtorek, 26.3.2019 09:22
poniedziałek, 25.3.2019 09:29
piątek, 22.3.2019 08:37
wtorek, 19.3.2019 13:52
wtorek, 19.3.2019 09:12
wtorek, 19.3.2019 09:12
piątek, 15.3.2019 14:22
piątek, 15.3.2019 12:02
czwartek, 14.3.2019 15:20
wtorek, 12.3.2019 13:38
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Tomograf3D
Tomograf3D
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa