Przyłącz się i pomóż dziesięcioletniemu Gabrielowi z Łagiewnik

piątek, 17.9.2021 13:00 1230

Przypominamy, że trwa akcja, której celem jest pomoc dziesięcioletniemu mieszkańcowi Łagiewnik.

Gabriel ma zespół wad wrodzonych, m.in. padaczkę objawową, wadę ośrodkowego układu nerwowego, mieszaną postać mózgowego porażenia dziecięcego, przepuklinę oponowo- mózgową, cechy dysmorfii twarzoczaszki, wadę słuchu i wzroku, rozszczep wargi i podniebienia. Ma stwierdzone także upośledzenie umysłowe w stopniu głębokim.

Wesprzyj akcję poprzez www.zrzutka.pl

Gabriel nie chodzi, samodzielnie nie siedzi i wymaga 24-godzinnej opieki. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, jak zmienia się życie rodziny w której pojawia się „szczególne” dziecko. Mało kto ma świadomość czym jest niekończąca się całodobowa opieka nad wyczekiwanym potomkiem. Niestety zdarza się też tak, że jeden z rodziców pewnego dnia, zupełnie bez ostrzeżenia, po prostu odchodzi. Co wtedy staje się z dzieckiem, które opuszcza ta, której bicie serca maleństwo słyszało przez 9 miesięcy. Jeśli ma szczęście, tak jak Gabriel, to zostaje przy nim ojciec, który go kocha i przy którym chłopiec czuje się szczęśliwy. Historia ojca i syna wzbudza ogromne emocje, a ich wytrwałość i wewnętrzna siła budzi podziw. Pomimo wielu przeciwności losu nie poddają się i walczą, bo mają siebie.

Obejrzyj film i poznaj historię Gabriela

Niestety warunki, w jakich żyją obaj Panowie dalekie są od tych, w jakich powinien wychowywać się i przebywać niepełnosprawny chłopiec. W mieszkaniu są progi, wąskie przejścia pomiędzy pomieszczeniami, w kuchni znajduje się piec węglowy, z którego wydobywająca się sadza roznosi się na całe mieszkania, a Gabriel często spędza czas na podłodze.

Dodajmy skrzydeł Gabrielowi
Całe mieszkanie wymaga remontu przede wszystkim pod względem likwidacji barier architektonicznych, czy dostosowania pokoju chłopca do tego by był w nim bezpieczny. Pilnego remontu wymaga również łazienka, w której Pan Krzysztof nie może nawet kąpać syna. Chłopiec myje się na co dzień w małej plastikowej wanience, którą ojciec stawia w pokoju. Konieczna jest także wymiana pieca i wykonanie nowych instalacji elektrycznych w mieszkaniu.
 
Koszt najpilniejszych prac remontowych oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych. Wesprzyj akcję poprzez www.zrzutka.pl

Bez naszej pomocy nie uda się Gabrysiowi i jego tacie zrealizować marzenie o godnych warunkach do życia.
Pamiętajcie, każdy grosz się liczy, a okazane dobro powraca.

Razem możemy więcej.

Przyłącz się do akcji organizowanej przez Fundację Brawo Ty.

Szczegóły i kolejne odsłony akcji już wkrótce!