komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

sobota, 20 kwietnia 2019

Czeslawa, Agnieszki

Przekaż 1% dla Centrum Spotkań "Polskie Gniazdo" im. Świętego Jana Pawła II w Niemczy

poniedziałek, 11.2.2019 10:15 , odsłony: 323
kategorie artykułu:

Cała POLSKA funduje - NARODOWE WOTUM -  Centrum Spotkań "Polskie Gniazdo" im. Świętego Jana Pawła II w Niemczy ! PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU DOCHODOWEGO -  PRZEŚLIJ DALEJ WSZĘDZIE GDZIE POSIADASZ KONTAKTY !!!

Łozińskie Spotkania Maryjne, które po raz pierwszy miały miejsce w 2003r., poprzedziły i były inspiracją do utworzenia Fundacji Polskie Gniazdo w 2005r roku. Można powiedzieć, że wszystko zaczęło się w Łozinie, w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Od początku mam przeświadczenie, że nad wszystkim czuwa Opatrzność Boża i że żadna istotna sprawa nie jest dziełem przypadku. Przy Łozińskim Sanktuarium rośnie posadzony 17.września 2010r. "Dąb Katyński" , a od 10 kwietnia 2011r. jest również Tablica upamiętniająca Ofiary Katastrofy w Smoleńsku. W 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości została odsłonięta i poświęcona okolicznościowa tablica zamontowana na murze Sanktuarium, przypominająca jednocześnie uchwalone 80 lat temu "Prawdy Polaków spod Znaku Rodła", mogące stanowić drogowskaz na następne lata dla nas wszystkich. W dniu 02.02.2005r. Biskup Senior Archidiecezji Wrocławskiej Józef Pazdur poświęcił godło przyszłej Fundacji Polskie Gniazdo, a w dniu 05.02.2005r. w Teatrze Polskim we Wrocławiu ma miejsce inauguracja Inicjatywy Kulturalnej "Polskie Gniazdo".  Od 2005r. Fundacja Polskie Gniazdo organizuje w pierwszą niedzielę września, w Parku Południowym we Wrocławiu, przy pomniku Fryderyka Chopina koncerty patriotyczne z cyklu "Pamięć i Tożsamość" ,w dniu 29.11.2010r. w Hali Stulecia ma miejsce wielkie wykonanie pop-Oratorium "Miłosierdzie Boże", od 2011r. odbywają się w Kościele NMP na Piasku we Wrocławiu - Letnie Festiwale Kultury POLONIA CANTANS. W roku jubileuszu 10-lecia Fundacji  - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej przekazało Fundacji Polskie Gniazdo na podstawie umowy notarialnej  przedwstępnej obiekt w historycznej Niemczy. W dniu 16.10.2015r. Biskup Świdnicki Ignacy Dec dokonuje aktu poświęcenia tego obiektu dla nowej funkcji, tj. Centrum Spotkań "Polskie Gniazdo" im. Świętego Jana Pawła II. W roku 2017 Niemcza świętowała uroczyście jubileusz 1000-lecia zwycięskiej obrony, a rok później w 2018 roku cała Polska uroczyście obchodziła jubileusz 100-lecia Odzyskania Niepodległości. CAŁA POLSKA i WSZYSCY POLACY W KRAJU i ZA GRANICĄ MOGĄ WESPRZEĆ i WSPÓŁTWORZYĆ POWSTANIE NARODOWEGO WOTUM W NIEMCZY !

FUNDACJA POLSKIE GNIAZDO - PROŚBA O PRZEKAZANIE 1% za 2018r. - KRS: 0000252071   nr konta bankowego w PKO BP SA dla darowizn: 37 1020 5242 0000 2702 0162 5854  

Fundacja Polskie Gniazdo prowadzi obecnie dwa duże projekty: Letni Festiwal Kultury POLONIA CANTANS oraz Centrum Spotkań "Polskie Gniazdo" im. Świętego Jana Pawła II w Niemczy na Dolnym Śląsku, które jest NARODOWYM WOTUM z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości i 1000-lecia Zwycięskiej Obrony Niemczy.  

W imieniu Fundacji Polskie Gniazdo zwracam się z prośbą do wszystkich Polek i Polaków odprowadzających podatek dochodowy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.  o włączenie się w tym roku w akcję przekazania 1% podatku dochodowego za 2018r. od osób fizycznych dla naszej Fundacji, której głównym celem jest organizowanie obywatelskiego mecenatu nad Kulturą Narodową, na fundamencie nauczania Świętego Jana Pawła II.  

Zwracam się także z prośbą do Dyrektorów, Prezesów i Głównych Księgowych firm działających w Polsce o zorganizowanie w swoim otoczeniu gospodarczym szerokiej akcji promocyjnej dla przekazywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, a także przekazywania darowizn w ramach możliwych odpisów pomniejszających podatek dochodowy w swoich spółkach.

Obiekt w historycznej Niemczy, gdzie Bolesław Chrobry w 1017r. obronił młodą jeszcze polską państwowość, to obiekt poklasztorny o powierzchni ok. 1,5 ha, zlokalizowany na obrzeżach miasta, ale blisko starego Rynku, który ma służyć w pierwszej kolejności polskiej młodzieży - harcerzom, ministrantom, dzieciom i młodzieży szkolnej, studentom z Polski i z zagranicy. Już obecnie obiekt ten spełnia ważną funkcję zaplecza kulturalnego i socjalnego dla lokalnej społeczności.

W dniu 05.08.2018r. w trakcie Mszy Świętej w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Niemczy, na zakończenie VIII Letniego Festiwalu Kultury POLONIA CANTANS została odsłonięta i poświęcona pamiątkowa tablica z Prawdami Polaków spod znaku Rodła - jako mottem dla nas obecnie odpowiedzialnych za Ojczyznę i upamiętniająca jednocześnie 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości i 1000-lecia Zwycięskiej Obrony Niemczy. Uroczystość ta była transmitowana przez TVP POLONIA.  

Różne tragiczne wydarzenia w Polsce i na świecie pokazują jak bardzo potrzebujemy przezorności, solidności, mądrości, uczciwości i solidarności w budowaniu dobra wspólnego, jakim jest nasza Ojczyzna. Takim absolutnie pewnym fundamentem jest testament jaki pozostawił nam Polakom Święty Jan Paweł II w swoich wielu dziełach, które wspólnie można nazwać "Pamięć i Tożsamość" . Obiekt Centrum Spotkań "Polskie Gniazdo" im. Świętego Jana Pawła II w Niemczy, poświęcił w dniu 16.10.2015r.  Biskup Świdnicki Ignacy Dec, otwierając tym samym nowe obszary działania dla naszej świeckiej Fundacji, która istnieje od 2005r. i jest Organizacją Pożytku Publicznego.  

JESTEŚMY POLAKAMI - WIARA OJCÓW NASZYCH JEST WIARĄ NASZYCH DZIECI - POLAK POLAKOWI BRATEM - CO DZIEŃ POLAK NARODOWI SŁUŻY - POLSKA MATKĄ NASZĄ O MATCE NIE WOLNO MÓWIĆ ŹLE (Prawdy Polaków spod znaku Rodła - ustanowione 03.03.1938r. w Berlinie na Kongresie Polaków zamieszkałych w ówczesnych granicach Niemiec)  

PRZEKAŻ SWÓJ 1%
- PODAJ DALEJ W RAMACH SWOICH KONTAKTÓW - "POKÓJ TOBIE POLSKO OJCZYZNO MOJA"
                               (Jan Paweł II - 1997r.)

                           Jerzy Ziomek
              Prezes Fundacji Polskie Gniazdo
Dyrektor Letniego Festiwalu Kultury POLONIA CANTANS

 

czwartek, 18.4.2019 16:30
czwartek, 18.4.2019 16:18
1
czwartek, 18.4.2019 11:45
1
czwartek, 18.4.2019 11:00
czwartek, 18.4.2019 09:39
1
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
Tomograf3D
Tomograf3D
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny