Przed nami Dolnośląski Cross Rowerowy z Adrianem Kosterą [ZOBACZ WIDEO]

poniedziałek, 23.10.2023 13:49 2942

Dolnośląski Cross Rowerowy jesienią zawita do Wrocławia. Już 28 października z terenów Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki we Wrocławiu ruszy peleton na czele z Adrianem Kosterą. Tym razem na trzech malowniczych trasach rowerowych prowadzących z Wrocławia, przez Kąty Wrocławskie do Gminy Kobierzyce.

- Pierwsza odsłona naszej imprezy, którą zorganizowaliśmy na otwarcie etapu rowerowego Wyzwania 365 Triathlon cieszyła się dużym zainteresowaniem, gromadząc na starcie komplet zawodników. Dlatego chcąc dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców, przenosimy się do Wrocławia - tłumaczy Wojciech Gęstwa, dyrektor Wyzwanie 365 Triathlon. - Jednym z założeń Dolnośląskiego Crossu Rowerowego jest przedłużenie sezonu dla fanów jednośladów.  Chcemy skorzystać z tego, że w tym roku pogoda jest dla nas bardziej łaskawa i maksymalnie to wykorzystać. Dodatkowo osoba Adriana Kostery i jego niesamowitego wyzwania jest dodatkowym magnesem dla osób, które zainspirowane jego projektem, zainteresują się rowerami i dołącza na jednej z przygotowanych przez nas tras - dodaje Gęstwa.

Tym razem organizatorzy przygotowali dla uczestników trzy trasy o długości odpowiednio 47 km, 67 km oraz 97 km dla najbardziej zainteresowanych. W odróżnieniu od pierwszej edycji, pętle nie są dedykowane dla rowerów szosowych. Natomiast posiadacze rowerów gravelowych, trekkingowych, crossowych, mtb czy również elektrycznych mogą spokojnie pokonać każdą z malowniczych tras. Warto podkreślić, że najdłuższa trasa (97 km) poprowadzona jest po nowej pętli, na której już od listopada w ramach Wyzwania 365 Triathlon będzie jeździł Adrian Kostera. Będzie to zarazem premiera trzeciej i ostatniej pętli w drugim etapie projektu, który jest zarazem próbą bicia rekordu Guinnessa w najdłuższym triathlonie na świecie.

Zapisy do udziału w Dolnośląskim Crossie Rowerowym już ruszyły i są dostępne na platformie Datasport. Podobnie jak przy pierwszej edycji liczba miejsc jest ograniczona. Tym razem została ona minimalnie zwiększona. Zmieniły się też progi cenowe.  W tygodniu poprzedzającym całą imprezą ceny pakietów będą na poziomie 45 i 25 zł. Dodatkowo w odpowiedzi na pytania uczestników pierwszej edycji wprowadziliśmy również pakiety rodzinne w dwóch wariantach cenowych.

Oprócz atrakcji rowerowych na wszystkich gości czeka bardzo dużo atrakcji, tradycyjnie przygotowanych przez naszych partnerów. Będziecie mogli spędzić miło czas w rytm dobrej muzyki, skorzystać z wiedzy ekspertów oraz trenerów, a na najmłodszych tradycyjnie już czekać będzie masa atrakcji z dmuchańcami i animacjami. Dolnośląski Cross Rowerowy to idealna okazja dla miłośników aktywności fizycznej, którzy chcą spędzić czas na świeżym powietrzu, odkrywać piękno Dolnego Śląska i zainspirować się sportowymi wyzwaniami Adriana Kostery. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji. Niezależnie od poziomu zaawansowania, każdy znajdzie coś dla siebie.

Dolnośląski Cross Rowerowy Wrocław
Data - 28.10.2023
Miejsce - ul. Kwiatkowskiego 4, Wrocław.
Pakiety startowe:
Od 23.10.2023 -> osoba dorosła 45 zł, osoba niepełnoletnia 25 zł

Rodzinne pakiety startowe:
2 dorosłych + dziecko - 50 zł
2 dorosłych + dwoje dzieci - 60 zł

Zapisy na Dolnośląski Cross Rowerowy TUTAJ