komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

sobota, 31 października 2020

Urbana, Saturnina

Promocja Rocznika Dzierżoniowskiego 2019

niedziela, 27.9.2020 08:43 , komentarze: 3 , odsłony: 2924
kategorie artykułu:

25 września br. w salach Muzeum Miejskiego, z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa, odbyła się promocja Rocznika Dzierżoniowskiego. Na zaproszenie organizatorów, czyli Muzeum Miejskiego i Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa, odpowiedzieli i w spotkaniu udział wzięli: Dorota Pieszczuch - wiceburmistrz Dzierżoniowa, Aneta Błaszczuk – dyrektor Wydz. Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta, Marek Chmielewski- wójt gminy Dzierżoniów, Elżbieta Nowakowska- Akkermans - Prezes Banku Spółdzielczego w Dzierżoniowie, Halina Wielgos - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, autorzy tekstów, osoby, których sylwetki zaprezentowane zostały w tym numerze Rocznika Dzierżoniowskiego, rodzina zmarłego, Józefa Mikluszki oraz członkowie i sympatycy TMD.

Zebranych powitali Wanda Ostrowska, prezes TMD i Henryk Smolny, dyrektor Muzeum Miejskiego, który zaprezentował 29. tom Rocznika Dzierżoniowskiego i omówił jego okładkę. Dzięki przychylności Anny Tabisz, dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej im. Wojciecha Kilara w Dzierżoniowie i zgodzie rodziców, mogliśmy wysłuchać kilku utworów muzycznych w brawurowym wykonaniu uczniów szkoły. Amelia Ubych z klasy akordeonu Pawła Wólkiewicza wykonała utwór Shallow Bradley Cooper, Lady Gaga a Duszan Chrzan z klasy fortepianu Anny Tabisz wykonał walca a moll, F. Chopina. Dr inż. arch. Piotr Kmiecik zaprezentował interesującą historię rodzinnej firmy budowlanej Klatta, której kontynuatorem w dzisiejszych czasach i tym samym miejscu jest Krzysztof Horożaniecki, prowadzący Hurtownię Materiałów Budowlanych.

Barbara Ciborska, członkini Rady Programowej i Zespołu Redakcyjnego przy udziale Teresy Rodak, również członkini Zespołu Redakcyjnego, przedstawiły w ciekawy sposób treść i autorów tekstów Rocznika Dzierżoniowskiego, zachęcając zebranych do zapoznania się z zamieszczonymi artykułami i zaprezentowanymi postaciami osób żyjących i pracujących wśród nas oraz z sylwetkami osób, które odeszły na zawsze. Była to także okazja do obdarowania autorów i osób prezentowanych, pamiątkowymi egzemplarzami periodyku, natomiast pozostali uczestnicy spotkania mogli nabyć rocznik po cenie promocyjnej. Uroczystość zakończyła się podziękowaniem dla członków Rady programowej i Zespołu Redakcyjnego oraz skromnym poczęstunkiem.

Miłym akcentem na uroczystości była obecność Weroniki Karwackiej, Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Bielawy oraz Ryszarda Waksmunda – Wiceprezesa TPB. Z deklaracji prezesów TPB wynika wola nawiązania współpracy z TMD, co zostało przyjęte z zadowoleniem i sformułowaniem pierwszych ofert relacji i kontaktów. W mieniu zarządu TMD składam serdeczne podziękowanie dyrektorowi i pracownikom Muzeum Miejskiego za przygotowanie uroczystości a wszystkim uczestnikom spotkania za obecność.

Wanda Ostrowska
   prezes TMD

 

Wasze komentarze

31 zdjęć. Nie bylo innego?
niedziela, 27.09.2020 19:42 autor:
dzisiaj, 8 godz temu
15
dzisiaj, 8 godz temu
14
dzisiaj, 14 godz temu
88
piątek, 30.10.2020 18:10
434
piątek, 30.10.2020 10:00
18
czwartek, 29.10.2020 11:30
78
czwartek, 29.10.2020 11:25
8
środa, 28.10.2020 19:32
1
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny