komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 27 lipca 2021

Lilii, Julii

Projekt „Nowa Nadzieja” walczy z nowotworami

środa, 21.7.2021 11:31 , komentarze: 1 , odsłony: 1258
kategorie artykułu:

Projekt „Nowa Nadzieja” to nowo powstałe stowarzyszenie mające na celu walkę z nowotworami wykorzystując do tego stosunkowo innowacyjną metodę zbiorek charytatywnych. Założycielem stowarzyszenia jest mieszkaniec Dzierżoniowa Aleksander Lachowski, który opowiedział o swojej inicjatywie.

Jak długo zajęło utworzenie Stowarzyszenia Projekt „Nowa Nadzieja”?

Założenie samego stowarzyszenia jest dosyć proste, zajęło około jednego tygodnia. Natomiast czas wydłużają kwestie papierkowe: NIP, REGON, konto bankowe. Jednakże dzięki doświadczeniu z założenia wcześniejszego stowarzyszenia obyło się bez niespodzianek.

Dlaczego postanowiłeś założyć stowarzyszenie, którego celem jest walka z nowotworami?

Do powstania pomysłu przyczyniły się osobiste doświadczenia… dzięki tym doświadczeniom zrozumiałem, jak straszne są nowotwory i jak bardzo potrafią zmienić życie

Jaki cel chciałbyś osiągnąć?

Obecnym moim celem jest zebranie wystarczającej kwoty na uruchomienie strony internetowej, dzięki czemu będę mógł w pełni rozpocząć działalność charytatywną. Natomiast długoterminowo chciałbym uzyskać minimalnie 10 tysięcy kliknięć* dziennie, a także utrzymać tę liczbę przez okres w trakcie, którego można będzie uznać ją za minimalną stałą.

Co masz na myśli mówiąc o kliknięciach?

Projekt „Nowa Nadzieja” ma opierać się między innymi na przeprowadzaniu wciąż nierozpowszechnionej metody przeprowadzania zbiórek charytatywnych, z których w naszym kraju znana jest głównie Fundacja Pajacyk. To znaczy, aby pomóc wystarczy kliknąć w reklamę na stronie internetowej stowarzyszenia.

Z jakimi placówkami medycznymi zamierzasz współpracować?

Nie chcemy bezpośrednio współpracować z placówkami medycznymi z prostego powodu – w Polsce istnieje wiele fundacji, które wspomagają funkcjonowanie wspomnianych wcześniej instytucji. My natomiast bezpośrednio chcemy dofinansowywać leczenie osób, które zgłoszą się do nas o wsparcie poprzez przekazywanie zebranych środków przez fundacje, które zajmują się zbiórką dla danej osoby.

Zamierzasz weryfikować zgłoszenia o wsparcie?

Oczywiście. Sytuacja, w której pieniądze ze zbiórki trafiłyby do oszustów jest niedopuszczalna. Po otrzymaniu zgłoszenia będziemy kontaktowali się z fundacją, która zbiera pieniądze na leczenie danej osoby i po pozytywnej weryfikacji zostaną wtedy przekazane środki.

Wierzysz w swój sukces w walce z nowotworami?

Wbrew pozorom to bardzo skomplikowane pytanie, wypadałoby odpowiedzieć stanowcze TAK, jednakże sukces całego przedsięwzięcia zależy w największej mierze od milionów Polaków. Widzę określony cel, który chciałbym osiągnąć i rozumiem jak bardzo jest to ważne w sytuacji, jeśli chodzi o ludzkie życie, dlatego z mojej strony mogę powiedzieć, że dołożę wszelkich starań, aby go osiągnąć.

Stowarzyszenie Projekt „Nowa Nadzieja’’ działa głownie na Facebooku, na którym znajduję się jej Fanpage oraz zorganizowana jest zrzutka na znanym portalu zrzutka.pl. Linki do obu zamieściliśmy poniżej.

https://www.facebook.com/projektnowanadzieja

zrzutka.pl/z/projektnowanadzieja

rozmawiał Adrian Dymczak

 

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 13 godz temu
niedziela, 25.7.2021 19:00
piątek, 23.7.2021 12:00
wtorek, 20.7.2021 09:00
poniedziałek, 19.7.2021 21:45
piątek, 16.7.2021 09:00
niedziela, 11.7.2021 13:00
sobota, 10.7.2021 09:25
3
piątek, 9.7.2021 13:00
8
piątek, 9.7.2021 10:00
8
sobota, 3.7.2021 17:01
czwartek, 8.7.2021 14:00
środa, 7.7.2021 10:55
2
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS