Poznajemy Gwiazdy w Arboretum Wojsławice

poniedziałek, 15.5.2023 14:00 1495 3

Dzięki współpracy Uniwersytetu Wrocławskiego, Arboretum Wojsławice i Powiatu Dzierżoniowskiego 12 maja odbyło się wyjątkowe wydarzenie pod nazwą „Poznajemy Gwiazdy w Arboretum Wojsławice”.

O godzinie 20:00 w Arboretum Wojsławice, po raz pierwszy w historii Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Na folwarku uczestników powitał Zygmunt Kącki, dr hab., prof. Uniwersytetu Wrocławskiego oraz zastępca dyrektora OBUWr Tomasz Dymny.

Uczestnicy wydarzenia wybrali się na wieczorny spacer po ogrodzie, który poprowadził zastępca dyrektora OB UWr Tomasz Dymny. Następnie na czereśniowym wzgórzu wraz ze zmierzchem, Chór Kameralny Ostinato z Wrocławia wyjątkowym koncertem „Już się zmierzcha – ze śpiewem wśród gwiazd” wprowadził uczestników w niesamowity nastrój. Wraz z panującym zmrokiem i pojawiającymi się gwiazdami o tajemniczym świecie gwiazd niezwykle ciekawie opowiedział bielawski fizyk Adam Domagała.

Na koniec spotkania zapłonęły dziesiątki pochodni, które rozświetliły drogę powrotną. Wydarzenie zakończyło się wspólnym ogniskiem przy którym nie zabrakło gorącej herbaty oraz ciasteczek, przygotowanych specjalnie na tę okazję, przez Panie pracujące w Arboretum Wojsławice.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

piątek, 19.05.2023 18:19
W soboty i niedziele polecam wszystkim serdecznie Muzeum Oblężonej Niemczy...
Jan sobota, 20.05.2023 09:03
Piekne wyroby rzemiosla, no i oczywiscie malarstwo znanych artystow.
sobota, 20.05.2023 09:01
Z pewnoscia bardzo interesujacy objekt promujacy region, ktory powinno sie...