Powitanie ROKU po japońsku [ZOBACZ WIDEO, FOTO]

czwartek, 2.2.2023 10:45 1152 4

Fundacja Na Rzecz Kultury „ONNA” z siedzibą w Niemczy we współpracy z Fundacją Przyjaźni Polsko Japońskiej Nami oraz Niemczańskim Ośrodkiem Kultury była organizatorem powitania Roku w stylu japońskim. Wydarzenie odbyło się w sobotę 28 stycznia w Hotelu Austeria Niemczańska w Niemczy.

Przybyli goście, głównie dzieci z terenu powiatu dzierżoniowskiego, mieli okazję: wysłuchać interesujących opowieści o historii i japońskich zwyczajach związanych z powitaniem nowego roku, wystartować w „mini-turnieju” tradycyjnej japońskiej zabawy zręcznościowej KENDAMA,
zobaczyć pokaz japońskiej sztuki walki KENDO w wykonaniu zawodników Wrocławskiego Klub Kendo Ryushinkai, skosztować japońskich potraw i przekąsek (sushi, orzeszki wasabi, krakersy ryżowe, prażynki krewetkowe, pikantne glony i inne).

Impreza była pierwszym spotkaniem w ramach projektu „Japonia kiedyś, dzisiaj i jutro”, którego realizację rozpoczyna Fundacja „ONNA”. W kolejnych wydarzeniach tego cyklu zostanie przybliżona historia, teraźniejszość i kierunki rozwoju Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zapraszamy do śledzenia informacji zamieszczonych na naszej stronie www.fundacja-onna.pl.

 

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Opiekunwie z domu dziecka czwartek, 09.03.2023 17:53
Brakuje nam takich wydarzeń dla naszych dzieci i dziękujemy Austerii...
Alinka piątek, 03.02.2023 23:34
Niesamowite wydarzenie,jesteśmy bardzo wdzieczni,że nasze dzieci mogły brać udział w...
Zespół Fundacji na Rzecz Kultury piątek, 03.02.2023 23:43
Jest nam bardzo miło ,ze chęć promowanie kutury tak...
Kaczy zad piątek, 03.02.2023 05:07
Pisowcy wolą bejsbole i pałki teleskopowe...