komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 13 kwietnia 2021

Przemyslawa, Hermenegildy

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

piątek, 2.4.2021 10:05 , komentarze: 1 , odsłony: 461
kategorie artykułu:

1 kwietnia odbyło się spotkanie w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Posiedzenie przeprowadzone w formie wideokonferencji poprowadził starosta Grzegorz Kosowski.

Wzięli w nim udział wójtowie i burmistrzowie gmin oraz przedstawiciele: Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, jednostek Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego, a także jednostek organizacyjnych powiatu.

Według informacji przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dzierżoniowie, na 1 kwietnia (godz. 12:30) odnotowano 147 osób z potwierdzonym pozytywnym wynikiem COVID-19. Odnotowano również 1 zgon z powodu koronawirusa. Łącznie do tej pory zarejestrowano w powiecie dzierżoniowskim 4786 przypadków COVID-19, 133 zgony i 4015 ozdrowieńców.

Prezes Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie poinformował o tym, że placówka posiada 57 pacjentów z COVID-19 na dostępne 54 łóżka. Dodatkowo w szpitalu zajęte są 4 łóżka buforowe. W najbliższych dniach szpital spodziewa się decyzji Wojewody Dolnośląskiego o zwiększeniu łóżek przeznaczonych dla pacjentów ze stwierdzonym COVID-19. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od 6 kwietnia ruszają w placówce szczepienia populacyjne.

Na terenie powiatu rozpoczęto także szczepienia policjantów i funkcjonariuszy Straży Pożarnej. Należy dodać, że Straż Pożarna pracuje obecnie w systemie czterozmianowym. Strażacy wspierają bowiem system Państwowego Ratownictwa Medycznego w zakresie udzielania niezbędnej pomocy medycznej w sytuacji braku dostępnej karetki.

Z informacji przekazanych przez przedstawiciela przychodni POZ wynika, że przychodnie zdrowia otrzymały informacje o możliwości zwiększenia ilości zamawianych szczepionek. Niemniej w chwili obecnej rządowy system nie umożliwia realizacji zwiększonych zamówień, dlatego też szczepienia nadal odbywają się w dotychczasowych ilościach.

Warto dodać, że miasto Dzierżoniów będzie organizowało punkt zbiorowych szczepień. Informacje w tej sprawie zostaną podane w późniejszym terminie.

Organizatorem spotkania w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego jest Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

 

Wasze komentarze

niedziela, 11.4.2021 19:00
2
piątek, 9.4.2021 11:15
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Mobilna Myjnia Parowa
Mobilna Myjnia Parowa
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe