komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

sobota, 27 lutego 2021

Gabriela, Anastazji

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

piątek, 19.2.2021 10:50 , komentarze: 0 , odsłony: 231
kategorie artykułu:

18 lutego odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Według informacji przekazanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dzierżoniowie, w ciągu ostatniej doby odnotowano na terenie powiatu 36 nowych zakażeń COVID-19. Według oficjalnych danych od początku pandemii w powiecie dzierżoniowskim zachorowało na koronawirusa w sumie 3220 osób. Z powodu COVID-19 zmarło w łącznie 96 osób, a 3018 osób wyzdrowiało.

Sanepid przekazał również informację o tym, że zakończono proces testowania nauczycieli klas 1-3, nauczycieli przedszkoli oraz opiekunów w żłobkach.

Należy podkreślić, że obecnie stacje sanitarne odnotowują na terenie kraju stopniowy wzrost zachorowań na koronawirusa. Ten trend widoczny jest także na Dolnym Śląsku oraz w powiecie dzierżoniowskim.

Z informacji przekazanych przez prezesa Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie wynika, że na tak zwanym oddziale covidowym obecnie zajętych jest 18 łóżek z 29 dostępnych na oddziale. Placówka prowadzi obecnie szczepienia nauczycieli. W sumie szpital wykonał już ponad 2 tysiące szczepień przeciwko COVID-19.

Według raportu przedstawionego na posiedzeniu przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, funkcjonariusze tej jednostki prowadzą obecnie przede wszystkim monitoring sytuacji na rzekach w związku z roztopami.

Natomiast funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie koncentrują się między innymi na kontrolach osób poddanych kwarantannie, kontroli obiektów i pojazdów transportu zbiorowego. W razie takiej konieczności nakładane są mandaty karne lub udzielane są pouczenia. Policjanci są wspierani w działaniach przez żołnierzy Wojska Polskiego.

W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele POZ z terenu Powiatu Dzierżoniowskiego. Poinformowali oni między innymi o tym, że proces szczepień przebiega bez zakłóceń. Pojawiły się także rozwiązania w zakresie wykorzystania dawki szczepionki w przypadku, gdy ktoś nie zgłosi się na pierwsze lub drugie szczepienie. Alternatywne rozwiązanie obejmuje jednak tylko osoby z grupy powyżej 70 roku życia.

Organizatorem spotkania w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego jest Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

 

Wasze komentarze

czwartek, 25.2.2021 23:00
czwartek, 25.2.2021 16:00
2
czwartek, 25.2.2021 15:58
czwartek, 25.2.2021 15:55
środa, 24.2.2021 15:40
środa, 24.2.2021 10:28
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mobilna Myjnia Parowa
Mobilna Myjnia Parowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Mati Autogaz
Mati Autogaz
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe