komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

sobota, 18 sierpnia 2018

Ilony, Bronislawa

Powiatowe Granty Oświatowe przyznane

środa, 18.7.2018 13:42 , komentarze: 0 , odsłony: 535
kategorie artykułu:

Dzięki nim szkoły powiatowe organizują wiele dodatkowych zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia młodzieży. Mowa o Powiatowych Grantach Oświatowych, na które w tym roku Zarząd Powiatu przeznaczył 120 tys. zł.

- Program grantowy wspiera szkoły w realizacji wielu ciekawych pomysłów. Granty są przyznawane na zajęcia pozalekcyjne, wycieczki, konkursy wiedzy, turnieje sportowe i edukacyjne imprezy szkolne – mówi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. – Dzięki grantom młodzież rozwija uzdolnienia artystyczne, doskonali umiejętności sportowe, pogłębia zainteresowania w wybranych dziedzinach wiedzy, a także uczy się radzić sobie z trudnymi sytuacjami, których w dzisiejszym świecie nie brakuje.

Właśnie rozstrzygnięto II edycję programu. Dofinansowanie pozyskało 40 projektów, które będą realizowane od września do grudnia. Pula środków na ten cel wyniosła 50 tys. zł. Natomiast w całym roku na zajęcia dodatkowe w szkołach Zarząd Powiatu przeznaczył 120 tys. zł.

Szkoły zaproponują młodzieży nowe projekty, ale też będą kontynuować zajęcia, które cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. Na przykład I LO w Dzierżoniowie nadal będzie prowadzić program wspierania uzdolnionych uczniów „Genialna Jedynka”, ale też zorganizuje warsztaty rozwijania kompetencji społecznych i trening empatii, aby zapobiegać zachowaniom ryzykownym. II LO w Dzierżoniowie będzie realizować zajęcia laboratoryjne z fizyki i chemii na uczelniach wrocławskich, a LO w Bielawie zaprosi na Noc Biologów z wykorzystaniem nowego sprzętu w pracowni przyrodniczej i komputerowej przy współpracy z nauczycielami akademickimi.

Ciekawą ofertę przygotowały także szkoły zawodowe. Zespół Szkół nr 1 w Dzierżoniowie zorganizuje warsztaty z projektowania i budowania pojazdów autonomicznych, ZS nr 2 – warsztaty z wypieku i dekoracji pierników, ZS nr 3 – warsztaty zakładania ogrodów miniaturowych, ZSiPKZ w Bielawie – turniej strzelecki dla klas mundurowych, a ZS w Pieszycach – wyjazd do Jever w Niemczech.

Nie mniej będzie się działo w Specjalnych Ośrodkach Szkolno–Wychowawczych. SOSzW w Dzierżoniowie zorganizuje warsztaty taneczne, a SOSzW w Piławie Górnej wycieczki do Sandomierza i do Karpacza.

To tylko wybrane projekty. Oferta zajęć dodatkowych w szkołach jest bogata. Ruszą one tuż po wakacjach.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/powiatowe-granty-oswiatowe-przyznane.html 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

 

Wasze komentarze

wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
1
wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
3
czwartek, 16.8.2018 20:42
9
czwartek, 16.8.2018 14:00
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Tomograf3D
Tomograf3D
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
DYWANY WYKŁADZINY
DYWANY WYKŁADZINY
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Miral
Miral
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl