komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

niedziela, 24 stycznia 2021

Felicji, Franciszka

Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku

piątek, 20.11.2020 10:24 , komentarze: 0 , odsłony: 476
kategorie artykułu:

19 listopada odbyło się spotkanie w formie wideokonferencji Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Czwartkowe posiedzenie poprowadził wicestarosta Andrzej Bolisęga.

Komisja wspiera realizację zadań starosty w zakresie zwierzchnictwa nad powiatowymi służbami, inspekcjami i strażami oraz wykonywania zadań określonych w ustawach w zakresie porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli.

W trakcie wideokonferencji członkowie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku pozytywnie ocenili stan porządku publicznego w okresie od stycznia do 15 listopada 2020 roku na podstawie złożonych sprawozdań. Zapoznali się szczegółowo z materiałami przygotowanymi na tę okoliczność przez Policję, Straż Pożarną, Powiatowego Inspektora Sanitarnego, Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie, Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie oraz Areszt Śledczy w Dzierżoniowie przedstawili materiały dotyczące swojej działalności.

Informację na temat działań podejmowanych w kierunku ochrony zdrowia i pomocy rodzinie w 2020 roku przedstawili prezes Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie.

W trakcie Komisji podsumowano działalność Stowarzyszenia Bezpieczna Gmina – Bezpieczny Powiat w latach 2000-2020 na rzecz mieszkańców Powiatu Dzierżoniowskiego. Przedstawiono również najważniejsze kierunki działań podejmowanych w ramach akcji „Zima 2020/2021” przygotowane przez wójtów, burmistrzów oraz Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych.

Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich zaprezentowała informację w zakresie realizowanych ustawowych zadań Starosty Dzierżoniowskiego z obszaru bezpieczeństwa za okres styczeń – 15 listopada 2020 roku.

Członkowie Komisji omówili także projekt budżetu na realizację zadań Starosty w zakresie zwierzchnictwa nad powiatowymi służbami, inspekcjami i strażami przygotowany przez Skarbnika Powiatu Dzierżoniowskiego oraz wykonywania zadań określonych w ustawach w zakresie porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli.

Na zakończenie posiedzenia przyjęto Plan Działania Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku na rok 2021.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

 

Wasze komentarze

piątek, 22.1.2021 18:55
czwartek, 21.1.2021 21:40
1
czwartek, 21.1.2021 16:06
czwartek, 21.1.2021 13:10
Mati Autogaz
Mati Autogaz
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna