Powiat Dzierżoniowski. Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

piątek, 21.6.2024 13:30 1144 0

21 czerwca uczniowie usłyszeli ostatni dzwonek kończący rok szkolny 2023/2024. Tym samym młodzież rozpoczęła długo wyczekiwane wakacje.

Od rana w każdej szkole prowadzonej przez powiat dzierżoniowski odbywały się uroczystości z okazji zakończonego roku szkolnego. W piątek wakacje rozpocznie w sumie 3177 uczniów ze szkół ponadpodstawowych oraz z ośrodków specjalnych. Apele były doskonałą okazją do złożenia podziękowań dyrektorom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkół, za zaangażowanie w kształcenie młodych ludzi.

Podczas piątkowych uroczystości Powiat Dzierżoniowski reprezentowali: starosta Grzegorz Kosowski, wicestarosta Andrzej Bolisęga, członkowie Zarządu Powiatu Bernadetta Szczypka i Marek Piorun, sekretarz powiatu Izabela Szygudzińska oraz dyrektorWydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Alicja Hromada.

Tego dnia oprócz świadectw wręczono także nagrody tym uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Najzdolniejsi uczniowie otrzymali stypendia „Złoty Prymus” (licea i technika) i „Złota Nadzieja” (branżowe szkoły I stopnia), przyznawane co roku w szkołach publicznych przez samorząd powiatu dzierżoniowskiego.

Warto podkreślić, że powiat dzierżoniowski przeznaczył na tegoroczne stypendia łączną kwotę w wysokości 80.000 złotych. W tym roku szkolnym tytuł „Złotego Prymusa” otrzymało 212 uczniów, natomiast tytuł „Złotej Nadziei” został przyznany 16 uczniom.

Należy dodać, że samorząd powiatu przyzna uczniom jeszcze jedno stypendium – „Złoty Talent”. Stypendium przyznawane jest uczniom, którzy mogą się poszczycić wybitnymi osiągnięciami zdobytymi w minionym roku szkolnym w dziedzinie nauki, kultury lub sportu.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

Komentarze (0)