komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

czwartek, 12 grudnia 2019

Dagmary, Aleksandra

Posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

poniedziałek, 2.12.2019 15:18 , komentarze: 0 , odsłony: 226
kategorie artykułu:

Najważniejszymi tematami ostatniego spotkania członków komisji była ocena stanu porządku publicznego i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oraz omówienie budżetu na realizację zadań Starosty w zakresie zwierzchnictwa nad powiatowymi służbami i przyjęcie planu działań komisji na przyszły rok. Komisja obradowała 28 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie przy ul. Świdnickiej 38.

W spotkaniu poza członkami Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku uczestniczyli także przedstawiciele powiatowych służb, inspekcji i straży.

Obrady otworzył Starosta Dzierżoniowski Grzegorz Kosowski przedstawieniem informacji w zakresie utworzenia komisji oraz omówieniem projektu budżetu ze szczególnym uwzględnieniem budżetów jednostek realizujących zadania z obszaru bezpieczeństwa.

W kolejnym punkcie spotkania sprawozdania za okres od czerwca do 15 listopada 2019 przedstawili: Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, Powiatowy Inspektor Sanitarny, Powiatowy Lekarz Weterynarii, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Dzierżoniowie.

W trakcie obrad zostały również przedstawione raporty z działalności Prokuratury Rejonowej
w Dzierżoniowie, Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie oraz informacje w zakresie podejmowanych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu w aspekcie ochrony zdrowia i pomocy rodzinie w roku 2019. Przedstawili je i omówili: Prokurator Rejonowy w Dzierżoniowie, Dyrektor Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie, Prezes Zarządu NZOZ w Dzierżoniowie oraz Pani Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie.

Ważnym elementem spotkania było przedstawienie priorytetowych kierunków działań podejmowanych w ramach akcji „Zima 2019/2020”. O przygotowaniu jednostki i gotowości sprzętu mówił Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Dzierżoniowie, zaś Komendanci Powiatowi Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie przedstawili swoje plany działań w zakresie przeciwdziałania skutkom zimy oraz wzajemnej pomocy w tym zakresie.

Informacje w zakresie realizowanych ustawowych zadań Starosty z obszaru bezpieczeństwa za okres od kwietnia do października 2019 roku przedstawiła Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Temat utylizacji domowych odpadów medycznych w powiecie, w aspekcie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców przedstawił Prezes Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGDP7.

Ostatnim punktem spotkania było przyjęcie plany Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku na rok 2020, który został przyjęty przez uczestników jednogłośnie.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

 

Wasze komentarze

wczoraj, 22 godz temu
wczoraj, 14 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
wtorek, 10.12.2019 17:55
1
wtorek, 10.12.2019 12:19
1
wtorek, 10.12.2019 12:04
wtorek, 10.12.2019 11:36
1
wtorek, 10.12.2019 11:21
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna