PORADNIK: Kiedy warto skorzystać z usług kosmetologa?

niedziela, 18.9.2022 21:51 3375

Obecnie wiele osób boryka się z problemami skórnymi, takimi jak trądzik, zaczerwienienia, przebarwienia, zmarszczki, ale także cellulit. Oczywiście część z nich ma podłoże genetyczne i zdrowotne, ale nie należy zapominać, że wpływ na naszą skórę mają czynniki środowiskowe, dieta, aktywność fizyczna, czy stres. I choć chcemy o siebie zadbać, to nie wiemy jednak , jaką pielęgnację stosować, a ogólnodostępne maści, czy kremy, których kupno uszczupla nasz budżet, nie przynoszą pożądanych efektów. O tym, dlaczego warto skorzystać z wizyty u profesjonalisty, opowiada Kamila Głowacka, specjalistka kosmetologii, która niedawno dołączyła do zespołu  A2 Clinic Dzierżoniów.

 Często wizyta u kosmetologa kojarzy się z zabiegami upiększającymi, a przecież specjalista ten zajmuje się przede wszystkim problemami skórnymi. Jego rola nie ogranicza się jedynie do poprawy wyglądu cery, ale polega na ocenie stanu zdrowia skóry i dobraniu najlepszej terapii zabiegowej, informuje także o pielęgnacji domowej, którą klienci powinni stosować po wyjściu z gabinetu.

 

 Kto może udać się do kosmetologa?

Kamila Głowacka: Każdy, kto boryka się z problemami skórnymi i chciałby skorzystać z pomocy profesjonalisty, a także osoby chcące spowolnić procesy starzenia. Ale nie tylko. Do naszego gabinetu przychodzą także klientki potrzebujące chwili relaksu, które przy okazji poprawiają  kondycję swojej skóry. To mit, że z usług kosmetologa powinny korzystać jedynie osoby ze skórą dojrzałą. Często do gabinetu trafiają nastolatkowie, którzy dobierają pielęgnację na podstawie trendów panujących w internecie, przez co stan ich cery tylko się pogarsza. Kolejny stereotyp dotyczy płci, a przecież zabiegi kosmetologiczne nie są przeznaczone jedynie dla kobiet. Panowie także powinni dbać o swoją skórę, dlatego oczywiście są u nas mile widziani.

 Jak wygląda pierwsza wizyta u kosmetologa?

K.G.: Pierwsza wizyta polega na przeprowadzeniu konsultacji z kosmetologiem, który podczas rozmowy zbierze wywiad, zbada naszą skórę, wykluczy ewentualne przeciwwskazania i dobierze odpowiedni plan zabiegowy, pielęgnację domową, a jeżeli zajdzie taka konieczność, zaproponuje dodatkowe badania oraz odpowiednią suplementację lub skieruje do specjalisty.

Nie powinniśmy wybierać zabiegów na własną rękę, gdyż nieprawidłowo dobrana pielęgnacja może pogorszyć stan naszej skóry. Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. To, co sprawdza się u jednej osoby, u drugiej nie tylko nie przyniesie pożądanego efektu, ale może stworzyć problemy skórne.

 Jak często należy wykonywać zabiegi kosmetologiczne?

 K.G.: Wszystko zależy od kondycji naszej skóry, rodzaju zastosowanego zabiegu, partii ciała oraz pożądanego efektu. W tej kwestii najlepiej zdać się na wiedzę i doświadczenie profesjonalisty, który odpowiednio dobierze plan zabiegowy. Należy jednak pamiętać, że tak jak całe nasze ciało, skóra nieustannie się zmienia i w celu zachowania jej elastyczności i podtrzymania efektów zabiegowych, z usług kosmetologa warto korzystać regularnie.

 A2 Clinic Dzierżoniów zaprasza na zabiegi kosmetologiczne:

 Dzierżoniów, os. Błękitne 30

Rejestracja: tel. 74 666 8 777

recepcjaddz@a2clinic.pl

www.a2clinic.pl

https://www.facebook.com/a2clinicdzierzoniow/