Policjant z Dzierżoniowa wygrał zawody strzeleckie służb mundurowych myśliwych

niedziela, 30.4.2017 10:57 12119

29 kwietnia na terenie strzelnicy w Biernacicach, w gminie Ziębice, w powiecie ząbkowickim, odbyły się Dolnośląskie Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych Myśliwych.

Uczestnicy rywalizowali o puchary oraz cenne nagrody rzeczowe w kilku konkurencjach, m.in. strzelaniu do rzutków oraz do makiet imitujących zwierzynę łowną z odległości 100 m. Patronat honorowy nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu - inspektor Arkadiusz Golanowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie - insp. Marek Mitraszewski .

Zwycięzcą zawodów okazał się asp. Paweł Pindera z dzierżoniowskiej jednostki, który obronił zeszłoroczny tytuł.

Organizatorem zawodów były Związki Zawodowe Policjantów z Komendy Powiatowej w Dzierżoniowie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego.

Do konkursu stanęło 22 zawodników reprezentujących wszystkie służby mundurowe z Dolnego Śląska. Zawodnicy zostali  podzieleni na dwie grupy: mistrzowska i powszechna. Zwycięzcą zawodów, który uzyskał również najlepszy wynik w historii zawodów został asp. Paweł Pindera z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, który zdobył 450 punktów na 500 możliwych. Tegoroczny złoty medalista już po raz 3 triumfował w tych zawodach. Drugie miejsce z wynikiem 426 punktów zajął Pan Wacław Biereśniewicz reprezentujący Lasy Państwowe, a trzecie Jerzy Chabros z tej samej służby, który uzyskał 377 punktów. Zwycięzcą w klasie powszechnej został Paweł Kolbusz reprezentujący Komisariat Policji w Kudowie Zdroju, który zdobył 449 punktów.

Zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach m.in.: olimpijskiej skeet i trap - strzelanie do rzutków, strzelanie ze 100 m do stałej makiety rogacza i lisa oraz strzelanie do ruchomej makiety zająca oraz dzika. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy, a każdy z uczestników, pamiątkowe dyplomy oraz cenne rzeczowe nagrody.

Wszyscy miłośnicy oraz sympatycy łowiectwa spędzili czas w miłej, sportowej atmosferze.

Foto i wideo: Mateusz Fronczak - Doba.pl