Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w trakcie wyłudzenia sprzętu

środa, 18.3.2015 12:36 4388 2

Dzierżoniowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali trzyosobową grupę, która próbowała wyłudzić kredyt na zakup towarów wartości blisko 5000 zł.  Do zatrzymania doszło w jednym z dzierżoniowskich sklepów w momencie, kiedy podpisywali umowę kredytową. Teraz podejrzanym za oszustwo grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.

17 marca policjanci z Referatu d/w z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali trzech mężczyzn wieku 38, 41 i 57-lat, którzy w jednym z dzierżoniowskich marketów RTV i AGD usiłowali wyłudzić kredyt na zakup tabletów i telefonów komórkowych. Na potrzeby zawarcia transakcji, starszy z mężczyzn złożyły fałszywe oświadczenie o zatrudnieniu w jednym z bielawskich firm, w której w przeszłości był zatrudniony. Niczym podejrzani zdążyli odebrać wyłudzony sprzęt, zostali zatrzymany przez policjantów.

W toku czynności okazało się, że organizatorami tego procederu byli dwaj mieszkańcy Kłodzka w wieku 38 i 41 lat. Mężczyźni przyjechali do Bielawy i tam zaczepili 57-latka, który za butelkę wódki zgodził się wziąć kredyt na zakup tabletów i telefonów komórkowych.    Łączna wartość strat, jaka powstała w wyniku ich przestępczej działalności to blisko 5000 zł. Całej trójce prokurator przestawił już zarzuty oszustwa kredytowego oraz usiłowania wyłudzenia towarów, za co może im grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają czy podejrzani mają na swoim koncie inne tego typu przestępstwa.

Źródło: KPP w Dzierżoniowie

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

kto to czwartek, 19.03.2015 09:18
dokładnie... Proszę poprawić na "zanim"!
Do szkoły ! środa, 18.03.2015 15:36
"Niczym podejrzani zdążyli odebrać wyłudzony sprzęt" no i w...