Policjanci piławskiego Posterunku Policji zajmują się profilaktyką dla bezpieczeństwa dzieci

czwartek, 7.9.2023 13:17 792 0

Dzielnicowy i Kierownik Posterunku w Piławie Górnej zaangażowali się w działania profilaktyczne pod hasłem Bezpieczna droga do szkoły. Podczas spotkań z dziećmi rozmawiali o tym jak unikać zagrożeń na drodze i w innych sytuacjach. Przy okazji tych spotkań przybliżali profesję policjanta.

 Policjanci realizują programy profilaktyczne. Obecnie zarówno przedszkolakom jak i młodzieży szkolnej przypomina się zasady związane z akcją: Bezpieczna droga do szkoły. 5 września piławski dzielnicowy wraz z przełożonym, na co dzień realizujący szereg innych działań, poświęcili swój czas na rzecz bezpieczeństwa naszych pociech i odwiedzili Szkołę Podstawową im. K.K. Baczyńskiego w Piławie Górnej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, rozmawiano o tym jak unikać zagrożeń na drodze, w domu, na podwórku oraz jak niebezpieczne mogą być spotkania
z nieznajomymi. Aby uczniowie klas I byli widoczni dla kierujących, od dzielnicowego otrzymali elementy odblaskowe, pozyskane z Urzędu Miasta Piława Górna. W trakcie spotkania przybliżono ponadto zawód policjanta.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Ogłoszenia