Policja: za nami II Bieg Włókniarza

wtorek, 30.4.2019 08:20 1175 0

W minioną sobotę, na starcie odbywającego się w wiosennej aurze, Zimowego Biegu Włókniarza stanęła liczna grupa uczestników. Policjanci, aby uczcić 100 rocznicę powołania Policji Państwowej byli współorganizatorami. Na zawodnika, który pierwszy pokonał dystans z Przełęczy Jugowskiej na Kozie Siodło, czekał puchar Komendanta Powiatowego Policji w Dzierżoniowie. 27 kwietnia, o godzinie 11:00 z Przełęczy Jugowskiej na Kozie Siodło wystartował II Bieg Włókniarza.

Impreza miała bardziej charakter rekreacyjny niż sportowy, choć na osobę, która jako pierwsza przekroczyła linię mety przewidziany był puchar Komendanta Powiatowego Policji w Dzierżoniowie. Zawody były okazją, aby celebrować 100 rocznicę powołania Policji Państwowej. Funkcjonariusze prezentowali sprzęt policyjny, rozdawali karty SOS, dla najmłodszych mieli słodycze i odblaski. Organizatorzy zadbali o ciepły poczęstunek, a każdy otrzymał pamiątkowy medal.

Zupełnie przypadkowo spotkanie amatorskich biegaczy stało się integracyjnym, z turystami z województwa łódzkiego. Wśród piechurów byli mundurowi, co sprzyjało dyskusjom. Puchar zdobył Kierownik Posterunku Policji w Piławie Górnej Grzegorz Baraniuk!