Półfinał: Bielawa 26:14 Toruń

wtorek, 9.11.2021 13:13 1620 0

30 października w Bielawie odbył się Półfinał Futbolu 9 osobowego, gdzie miejscowi Owls podjęli Angels Toruń. Po otwierającym kick offie to właśnie goście pierwsi mieli posiadanie piłki, jednak już w pierwszej akcji popełnili katastrofalny w skutkach błąd i zgubili piłkę, którą na kilkanaście jardów przed polem punktowym rywali przechwycili gospodarze. Na boisku zameldowała się formacja ataku prowadzona przez rozgrywającego Sołtysiaka, który już w pierwszej akcji biegowej zdobył 10 jardów i przybliżył ofensywę do pola punktowej. Następnie udane krótkie podanie do Stawskiego, a brakujące jardy zdobywa biegacz Dawid Brzozowski meldując się w polu punktowym. Nieudane podwyższenie Owls i prowadzenie 6:0 dla Bielawy. Szybko stracone punkty nie podłamały jednak gości z Torunia, którzy poprowadzili bardzo dobrą, długą serię ofensywną również zakończoną przyłożeniem i nieudanym podwyższeniem. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał remis 6-6. Lokalne Sowy nie miały jednak zamiaru zwalniać tempa i początkiem drugiej kwarty po serii udanych akcji prowadzenie dla Owls odzyskuje Brzozowski, który popisał się udanym, około 20 jardowym biegiem na touchdown. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy świetnie nakręcona i zmotywowana ofensywa Bielawy melduje się po raz trzeci w polu punktowym. To przyłożenie sprawiło, że na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 18:6.

Po przerwie pierwsi piłkę w posiadaniu mieli gospodarze, jednak dobrze przygotowana przez amerykańskiego szkoleniowca defensywa Torunia wymusiła szybkie oddanie piłki przez Owls i to ofensywa Aniołów mogła zmniejszyć dzielącą oba zespoły różnicę punktową. Goście poprowadzili kolejny długi drive i po raz kolejny udało im się zakończyć go punktami. Tym razem w endzone Owls zameldował się po solowej akcji biegowej rozgrywający gości. Udane podwyższenie za 2 punkty dla Torunia i wynik brzmiał więc 18:14 i sprawa zwycięstwa, a zarazem awansu do finału pozostawała otwarta. To jednak były ostatnie punkty zdobyte tego dnia przez Angels, natomiast swój dorobek powiększyli jeszcze gospodarze. Jeszcze w trzeciej kwarcie po dobrych blokach kolegów z drużyny swoje kolejne, już czwarte przyłożenie zdobył świetnie dysponowany Brzozowski, a za dwa podwyższył Szymon Stawski po podaniu Pawła Sołtysiaka. W czwartej kwarcie obu drużynom nie udało się już zdobyć punktów, a na tablicy wyników po ostatnim gwizdku sędziego widniał rezultat 26:14 dla Owls, którzy dzięki temu zwycięstwu awansowali do finału.

Rywalem Bielawy w Finale jest zeszłorocznym Mistrz Ligi – drużyna Armada Szczecin. Mecz dla Owls będzie wyjazdowym, a rozegrany zostanie 13 listopada w Szczecinie.