komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 18 czerwca 2021

Marka, Elzbiety

Poezja na murach - nie w plenerze, ale z Raz Dwa Trzy

środa, 9.6.2021 16:00 , komentarze: 1 , odsłony: 321
kategorie artykułu:

W tym roku ulubiona impreza plenerowa miłośników poezji śpiewanej odbędzie się nie na murach obronnych, lecz w zamkniętym pomieszczeniu. Będzie też biletowana. Gwiazdą wieczoru 18 czerwca będzie grupa „Raz dwa trzy”. Nie będzie to jednak jedyna atrakcja. Wystąpią również Ponki Verters i Kwartet ProForma.

Czerwcowa impreza rozpoczynająca lato zawsze gromadziła tłumy fanów liryki, zwłaszcza, że odbywała się w malowniczej scenerii dzierżoniowskich murów obronnych. Tym razem sceneria będzie inna, ale klimat – podobny.

Dla wszystkich miłośników polskiej piosenki zagra Ponki Verters. W repertuarze grupa ma największe przeboje z tekstami Agnieszki Osieckiej, m.in. „Niech żyje bal”, „Nie spoczniemy”, „Jan serce”, „Małgośka” i wiele innych. To przepis na udany wieczór. Vintagowe brzmienia i nowoczesne aranżacje basisty, kompozytora Marcina Kleibera i aktorki, wokalistki Katarzyny Hołtry, akustyczne instrumentarium i dużo śpiewania, stanowią mieszankę, która na długo zapada w pamięć.

Kwartet ProForma to chyba jedyny na świecie kwartet z 5-osobowym składem wykonujący muzykę z nurtu piosenki autorskiej. Z sukcesami, bo już od 20 lat. W stałym repertuarze koncertowym ma piosenki autorskie do tekstów własnych oraz do wierszy Stanisława Staszewskiego, K. I. Gałczyńskiego, J. Kaczmarskiego, K. Gajdy, a także do tłumaczeń tekstów Nicka Cave'a, Toma Waitsa i Leonarda Cohena oraz ok. 250 piosenek autorstwa Jacka Kaczmarskiego oraz tria Kaczmarski - Gintrowski - Łapiński.

Któż nie zna utworów „W wielkim mieście” „Czarna Inez”, „Nikt nikogo (I tak warto żyć)”, „Żyjemy w kraju” czy „Pod niebem”? Zespół Raz Dwa Trzy łączy muzykę rock oraz współczesną poezję w mistrzowski sposób. Zespół od trzydziestu lat, a od dwudziestu siedmiu koncertuje w niezmienionym składzie: Adam Nowak – gitara, śpiew, Grzegorz Szwałek – pianino i akordeon, Jacek Olejarz – perkusja, Jarek Treliński – gitara elektryczna, akustyczna, Mirek Kowalik – gitara basowa, kontrabas i gość na stałe : Tadek Kulas – trąbka.

Chcesz ich posłuchać na żywo? Przyjdź 18 czerwca do dzierżoniowskiego Kinoteatru „Zbyszek”. Bilety na koncert, który rusza o godz. 18.00, kosztują 15 zł. Można je nabyć w kasie biletowej DOK-u w godz. 10.00-16.00, w biletomacie lub przez stronę Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury.

UM Dzierżoniów

 

Wasze komentarze

A to w innym parku się nie da zorganizować ?...
środa, 09.06.2021 19:58 autor:
dzisiaj, 8 min temu
wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 22 godz temu
2
wczoraj, 23 godz temu
czwartek, 17.6.2021 09:26
środa, 16.6.2021 11:00
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna