komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

czwartek, 28 maja 2020

Jaromira, Justa

Podsumowanie Turnieju Ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski Juniorów w Nysie

wtorek, 25.2.2020 20:56 , komentarze: 0 , odsłony: 517
kategorie artykułu:

Nasi zawodnicy w dniach 20-23 lutego 2020 brali udział w Ćwierćfinałowym Turnieju Mistrzostw Polski Juniorów w Nysie. Był to powrót na szczebel centralny po kilku latach nieobecności.

Skład KS Bielawianka Bester Bielawa na ten turniej: Mikołaj Sulmiński, Kacper Szydziak, Aleksander Dąbrowski, Jakub Rochna, Jonasz Protaziuk, Miłosz Oporski, Dorian Stolarczyk, Piotr Chmielowiec, Wiktor Grabowski, Piotr Szwetner, Wiktor Mozolewski, Szymon Oleksy, Daniel Pieszczoch. Drużynę prowadzili trenerzy Andrzej Zemanek oraz Jarosław Dusza.

Rywalizację w grupie B rozpoczęliśmy drugiego dnia turnieju. O godzinie 11:00 zmierzyliśmy się z TSV Sanok - Młodzież. Pierwszy mecz okazał się najbardziej emocjonującym widowiskiem i zakończył się naszym zwycięstwem 3:2. Po zakończeniu tego spotkania byliśmy już pewni awansu do kolejnej rundy turnieju.

Drugi mecz w grupie B rozegraliśmy z SUKSS Suwałki. Mecz ten rozpoczął się nieco ponad 3 godziny po zakończeniu poprzedniego pięciosetowego pojedynku z Sanokiem. Porażka 0:3 nie odzwierciedla przebiegu spotkania, w którym momentami prezentowaliśmy bardzo dobrą siatkówkę.

Do kolejnej fazy turnieju awansowaliśmy z drugiego miejsca w grupie B.

Naszym kolejnym przeciwnikiem, z którym zmierzyliśmy się w sobotę był Hemarpol Norwid Częstochowa - Grupy młodzieżowe. Drużyna z Częstochowy, prowadzona przez wielokrotnego Reprezentanta Polski oraz medalistę Mistrzostw Polski Radosława Panasa, pokazała świetną siatkówkę i pokonała naszą drużyną 3:0. Warto dodać, ze w szeregach Norwida występuje nasz wychowanek Kuba Zemanek. Po tej porażce nasi Juniorzy stracili już szansę na awans do półfinałów MPJ.

Na zakończenie turnieju został rozegrany pojedynek z AZS PWSZ Nysa. Dla nas był to mecz o pietruszkę, natomiast dla Nysy był to mecz o awans do półfinałów mistrzostw Polski.

Juniorzy KS Bielawianka Bester Bielawa weszli w to spotkanie mocnym uderzeniem i pokazali bardzo dobrą grę. Prowadzili niemal cały set, niestety w końcówce zabrakło "kropki nad i" i ostatecznie pierwszy set padł łupem gospodarzy. Podobny przebieg miał drugi set. W trzecim natomiast wyrównana gra toczyła się do połowy seta. Poźniej po kontuzji, krótej doznał nasz rozgrywający Aleksander Dąbrowski gra naszego zespołu posypała się i ostatecznie przegraliśmy to spotkanie 0:3.

Młodzi siatkarze Bielawianki zakończyli turniej na czwartym miejscu. Możemy oceniać to miejsce pozytywnie ponieważ dzięki temu znaleźliśmy się wśród 32 najlepszych drużyn juniorskich w kraju, na ponad 160, które przystąpiły do rywalizacji.

Godne podkreślenia jest to, że nasz zespół składa się z zawodników którzy w większości są rok, dwa a nawet trzy lata poniżej wieku juniorskiego. Mimo różnicy wieku Bielawianie pokazali się z dobrej strony. Mamy nadzieję, że doświadczenie zebrane w Nysie zaprocentuje w kolejnych latach i znów będziemy mogli cieszyć się z gry naszych juniorów.

Konrad Tajchman

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 25.5.2020 13:11
2
wtorek, 19.5.2020 13:58
wtorek, 19.5.2020 13:00
poniedziałek, 4.5.2020 13:50
poniedziałek, 27.4.2020 14:30
1
czwartek, 12.3.2020 14:45
poniedziałek, 9.3.2020 12:20
9
poniedziałek, 2.3.2020 09:30
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar