Podsumowanie akcji "Prędkość"

środa, 24.5.2023 13:00 722 0

Policjanci podsumowali działania przeprowadzone pod kryptonimem „Prędkość”

W przeprowadzonych działaniach, które odbyły się 19 maja zaangażowani byli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. W ciągu jednego dnia:

- dokonano 79 kontroli drogowych

- odnotowano 72 przekroczenia prędkości

- nałożono 54 mandaty karne

- zastosowano 16 pouczeń

- zatrzymano jedno prawo jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym

- zatrzymano 4 dowody rejestracyjne.

 
W dniach 19 i 20 maja  trzech kierujących straciło prawo jazdy. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość szczególnie w terenie zabudowanym powoduje duże zagrożenie w ruchu drogowym.

 

Popełnione wykroczenia miały miejsce w miejscowości Bielawa na ulicy Szewskiej i Waryńskiego oraz jedno w Piławie Dolnej na ulicy Głównej.

 

Pierwszy kierowca wpadł 19 maja i był to 32 latek, który jechał samochodem marki audi o 64 km/h za szybko. 

 

Dwaj pozostali popełnili wykroczenia 20 maja: kierujący audi 24-letni mężczyzna jechał 109 km/h, a 27-letni motocyklista pędził hondą 104 km/h w miejscu gdzie było ograniczenie do 50 km/h.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Ponownie apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów. Jadąc zgodnie z przepisami  dbamy o bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.

nadkom. Marcin Ząbek
    KPP Dzierżoniów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)