Piława Górna: trzy razy victoria

środa, 16.6.2021 11:00 1096 0

Odpowiednia motywacja i dobre przygotowanie kondycyjne zaowocowały. Nie żaden remis, lecz długo oczekiwane zwycięstwo przyniosło spotkanie KS „Piławianka” z „Sudety” Kątki.

Seniorzy podejmowali rywali na własnym boisku. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze. Już w 10 minucie sędzia dyktuje rzut karny. Do piłki podchodzi etatowy wykonawca „jedenastek” Łukasz Kucharek i pewnym strzałem pokonuje bramkarza gości. „Piławianka” wychodzi na prowadzenie. Parę minut później gola strzela Jakub Rosiak. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem 2:0 i drużyna schodzi do szatni, gdzie trener Tomasz Idziak ustala taktykę na kolejne 45 minut.

Druga połowa wygląda podobnie jak reszta pierwszej. To bicie „głową w mur”, bo drużyna gości wycofała się do obrony. W 79 minucie w pole karne wbiega jednak Jakub Rosiak i z 14 metrów pokonuje bramkarza gości, posyłając mu piłkę po tzw. „krótkim rogu”. Piławianka prowadzi 3:0, ale w 88 minucie za faul na piłkarzu gości sędzia dyktuje rzut karny. Mecz kończy się wynikiem 3:1. W ligowej tabeli można dopisać cenne 3 punkty!

Skład: Paweł Soboniak, Adrian Sobieszek, Michał Łuczak, Marcin Młot, Tomasz Idziak, Michał Sienicki, Łukasz Kucharek, Kacper Matwiejko, Andrzej Więch, Adrian Słabosz, Jakub Rosiak,
Rezerwowi: Szymon Jeziorski, Michał Jarmużek, Daniel Smolarski, Kacper Tubicz, Tomasz Gałek.