Piława Górna: pewne zwycięstwo

poniedziałek, 15.5.2023 13:45 668 0

Zaczynali w osłabieniu, z kontuzjowanym kapitanem na trybunach. Mimo przeciwności piłkarze Piławianki przywieźli do domu 3 cenne punkty.

W niedzielę 14 maja seniorzy z KS Piławianka zmierzyli się z drużyną LZS Śnieżnik Domaszków.

- Na mecz pojechała „goła jedenastka”. W protokole był zapisany kapitan Michał Sienicki, ale z powodu kontuzji zasiadł na trybunach - relacjonuje trener Oskar Wajdzik.

Spotkanie zaczęło się spokojnie. Żadna z drużyn nie stwarzała groźnych sytuacji podbramkowych, jednak w 10 minucie Damian Skawiński uległ kontuzji i musiał opuścić boisko. Wówczas, jak na kapitana przystało, Michał Sienicki przebrał się w strój i pomimo kontuzji postanowił wesprzeć drużynę, żeby nie grała w osłabieniu. - Brawa dla Michała za super postawę - cieszą się kibice. Wkrótce potem Damian Kucharski stworzył groźne dla rywali „sam na sam z bramkarzem”, ale piłka przeleciała obok słupka i pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowo.

W drugiej piławianie wyszli na prowadzenie, po udanej akcji Łukasza Kucharka i celnym dośrodkowaniu prosto na głowę kapitana.

W doliczonym czasie, po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy, piłka odbiła się od Oskara Wajdzika i trafiła do Damiana Kucharskiego. Zawodnik Piławianki ustanowił więc wynik spotkania na 0:2, a drużyna zdobyła cenne 3 punkty w tabeli.