Piknik rodzinny „Razem możemy więcej”

środa, 13.10.2021 08:00 535 0

2 października 2021r. na terenie boisk Orlik odbył się Piknik rodzinny pod hasłem „Razem możemy więcej”. Organizatorami pikniku była Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego, Rada Rodziców oraz Miejski Ośrodek Kultury i Biblioteka w Piławie Górnej.

Pogoda dopisała, dzięki czemu rodziny mogły oddać się wspólnym zabawom i mile spędzić czas w gronie znajomych oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. A było ich niemało.W programie znalazły się liczne konkursysportowe i artystyczne oraz rozgrywki adresowane do wszystkich uczestników. Rodzinne spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia pani Dyrektor Szkoły Danuty Zaręby oraz Burmistrza Krzysztofa Chudyka. Następnie uczniowie ze wszystkich klas wzięli udział w międzyklasowym turnieju. Nauczyciele zorganizowali 10 stanowisk, przy których uczniowie sprawdzali swoje umiejętności artystyczne, przedmiotowe oraz sprawności sportowe. W wielu konkurencjach mile widziany był również udział rodziców, za co klasy otrzymywały dodatkowe punkty. A było o co rywalizować, ponieważ nagrodą główną było dofinansowanie wycieczki szkolnej w kwocie 200zł, którą ufundowała Rada Rodziców.Po rywalizacji pani dyrektor szkoły wraz z przewodniczącą Rady Rodziców Agnieszką Woszczyk- Motyką wręczyły nagrody. W klasach I-III zwyciężyła Ib. W klasach IV-VI pierwsze miejsce zajęła IVc, natomiast w klasach VII- VIII wygrała VIIc. Wszystkie klasy otrzymały dodatkowąnagrodę, czyli dzień w szkole bez pytania, kartkówek i sprawdzianów. Po zakończeniu rywalizacji klasowych odbył się turniej koszykówki.

Uczniowie oraz nasi goście mogli zaprezentować swoje talenty malarskie na stoisku „malowanie w plenerze”, gdzie powstała panorama Piławy Górnej ze wszystkimi najważniejszymi atrakcjami miasta.

Na pikniku nie mogło zabraknąć prezentacji talentów. Uczniowie klas pierwszych zaśpiewali piosenkę pt. „ Pierwszaczek”, klasy II „Podajmy sobie ręce”, natomiast klasy III „Tropiciele trzecich klas”. Po występach uczniów klas młodszych zaprezentowali się indywidualni wykonawcy, którzy pokazali swoje umiejętności wokalne, taneczne jak również sztuczki na rowerze i hulajnodze.  Wszyscy zostali nagrodzeni gorącymi brawami, co było największym wyróżnieniem dla małych artystów.

Najmłodsze dzieci bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni, a także korzystały z oferty stoisk z malowaniem twarzy i fantazyjnymi fryzurami.Były zabawy z chustą Klanza, zabawy muzyczno- integracyjne oraz kiermasz z niespodzianką. Na dzieci czekał  samochód rajdowy oraz samochód Ochotniczej Straży Pożarnej z Piławy Górnej. Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej chętnie dzielili się swoją wiedzą z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W istotę każdego pikniku jest wpisane wspólne biesiadowanie. Uczniowie i ich rodziny chętnie degustowali potrawy i napoje przygotowane specjalnie dla nich przez Radę Rodziców oraz szkolny Wolontariat.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy. Wierzymy, że kolejny piknik będzie równie udany!

Koordynator Joanna Filipek

Źródło: UM Piława Górna

Dodaj komentarz

Komentarze (0)