Piknik Historyczny w Dolinie Tatarskiej

poniedziałek, 5.9.2022 12:23 3522

Powiat Dzierżoniowski zaprasza dzieci i młodzież na Piknik Historyczny, który odbędzie się 24 września w Dolinie Tatarskiej (Gilów, gmina Niemcza).

Plakat-dolina-tatarska850

Na uczestników edukacyjnego wydarzenia czeka interesujący wykład historyczny, na temat średniowiecznej historii regionu, na podstawie istniejącej ścieżki dydaktycznej “Dolina Tatarska” w Gilowie.

Ponadto dużą atrakcją będzie również pokaz grupy rekonstrukcyjnej w formie plenerowej lekcji żywej historii, zapraszającej do wczesnośredniowiecznego obozowiska z czasów Bolesława Chrobrego.
Natomiast na zakończenie zapraszamy wszystkich na wspólne spotkanie przy ognisku. Piknik potrwa w godzinach od 10:00 do 16:00.

Szczegóły wydarzenie kliknij TUTAJ>>

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu pod nazwą „Edukacja historyczna narzędziem upowszechniania i rozwoju transgranicznych więzi kulturowych na pograniczu polsko-czeskim”, którego beneficjentem jest Powiat Dzierżoniowski. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis”.

Projekt realizuje Powiat Dzierżoniowski przy współpracy z czeskim miastem Letohrad.