Pieszyce: XI Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja [ZOBACZ WIDEO]

środa, 4.5.2022 06:00 3558 1

30 kwietnia 2022 roku w Pieszycach odbył się XI Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Turniej miał za zadanie uczcić rocznicę Święta Konstytucji 3 Maja oraz popularyzować zapasy dyscyplinę olimpijska na terenie Pieszyc oraz Powiatu Dzierżoniowskiego. W zawodach uczestniczyło około 300 zawodniczek i zawodników z 32 klubów w tym uczestnicy z Ukrainy, Czech ,Węgier oraz Polski.

Do hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach przyjechało 34 ekip z Polski: WISŁA Świecie, ZNICZ Chęciny, Mazowsze Teresin, Husaria Fight Kozielice Pyrzyce, CSiR Dabrowa Górnicza, FENIKS Pesta Stargard, HEROS Boguszów Gorce, UKS Zapasy Plewiska, UKS Niska Warszawa, UKS 28 Włyn Warta, ZKS Gogolin, DĄB Brzeźnica Orzeł Namysłów, LUKS Orły Namysłów, GKS PIAST Wola, MKS UNIA Racibórz, KS BLOCZEK Team Pelplin, Zagłębie Wałbrzych, ARES Wałbrzych, ZTA Zgierz, UKS MASTER Łódz, Atleta Łódz, UKS OLIMPIK Lubichowo, VICTORIA Osielsko, ASI BIELIK Międzyzdroje, Olimpijczyk Sulmierzyce, Technik Świdwin, Rokita Brzeg Dolny, Bizon Milicz, Wiatr Wołów, ZKS Bielawianka Bielawa JUNIOR Dzierżoniów, IRON BULLS Bielawa oraz SOWA Pieszyce.

Z zagranicznych klubów uczestniczyli z TAK Hellas Brno, GYAC Birkózas z Wegier oraz z Ukrainy. Po raz kolejny przyjechała reprezentacja WISŁY Świecie, która jest z miasta partnerskiego. W dwóch kategoriach startowały dzieci urodzone (2011-12 i 2013-14) oraz młodziczki i młodzicy (rocznik 2008-2010).

Zapaśniczki i zapaśnicy z SOWY wywalczyli cztery brązowe medale: Lena Sowińska do 40kg, Kacper Świech 24kg, Dawid Dolinny 30kg, Tomasz Kozieł 41kg w dzieciach. Oliwia Międła 32kg uplasowała się na VII miejscu. Młodzi zapaśnicy z IRON BULLS Bielawa wywalczyli w sumie pięc medali w tym jeden złoty: Szymon Pasternak 40kg w dzieciach. Srebrne krążki zdobyli Błażej Wilk 32kg w dzieciach i Weronika Wierzbicka 62 kg w młodziczkach. Brązowy medal zdobyli Dawid Pasternak 40kg, Lena Statkiewicz w kategorii 66 kg. V miejscem musiał się pocieszyć Michał Łakomski 57kg. Pozostali zajęli następujące miejsca Robert Zakrzewski 52kg VIII m., Wiktoria Chałada 40kg VII m., Nadia Kurcab 54kg IX m.

Najlepszymi zawodniczkami z JUNIORA Dzierżoniów okazały Wiktoria Wojtyło 48kg, Emila Wyka 54kg, które zdobyły złote medale. Magdalena Porebska 26kg uplasowała się na V miejscu, Milena Błażkiewicz 32kg na VII m, Lena Błażkiewicz 46kg na 16m, Weronika Radzinska 46kg na 19m, Kamil Pachołek 32kg na XI m

W klasyfikacji drużynowej wszystkich kategorii wiekowych LKS Mazowsze Teresin uplasował się na I miejscu, II miejsce LKS Znicz Checiny a III miejsce drużynowo HUSARIA FIGHT Team Kozielice. To było wielkie święto zapaśnicze w Pieszycach. Dzięki wieloletniej współpracy z klubami z zagranicy oraz Polski do Pieszyc przyjechało około 300 uczestników z 3 państw. Organizatorom miło gościć takie ekipy w malowniczych Pieszycach. Poziom zmagań na matach był bardzo wysoki.

Współorganizatorami imprezy byli : Burmistrz Pieszyc, ULKS SOWA Pieszyce.

Zadanie było współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Miejskiego w Pieszycach oraz Powiatu Dzierżoniowskiego.

Sponsorzy: Ekologiczne Centrum Odzysku Marek Drozdowski, Fundacja Ziemia Sudecka, ROOMSTER.