Pieszyce: X Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja [WIDEO, FOTO]

poniedziałek, 10.5.2021 07:00 5588 1

8 maja w Pieszycach odbył się X Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Turniej miał za zadanie uczcić rocznicę Święta Konstytucji 3 Maja oraz popularyzować zapasy -  dyscyplinę olimpijską - na terenie Pieszyc oraz Powiatu Dzierżoniowskiego. W zawodach uczestniczyło 237 zawodników z 24 klubów z Polski.

Do hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach przyjechało 23 ekip z Polski: MLKS Wisła Świecie, ZKS Koszalin, Mazowsze Teresin, Husaria Fight Kozielice Pyrzyce, Piast Sieradz, Grunwald Poznan, UKS Zapasy Plewiska, UKS Niska Warszawa, Gwardia Warszawa, Victoria Osielsko, UKS 28 Włyn Warta, ZKS Gogolin, MOSM Tychy, Orzeł Namysłów, LUKS ORŁY Namysłów, KS Lotnik Wrocław, WKS Śląsk Milicz, Rokita Brzeg Dolny, Bizon Milicz, Wiatr Wołów, Opal Kudowa, JUNIOR Dzierżoniów, IRON BULLS Bielawa oraz SOWA Pieszyce. Po raz kolejny przyjechała reprezentacja WISŁY Świecie z miasta partnerskiego. W dwóch kategoriach wiekowych startowały dzieci urodzone (2010-2014) oraz młodziczki i młodzicy (rocznik 2007-2009).

Zapaśniczki i zapaśnicy z SOWY Pieszyce wywalczyli jeden srebrny medal: Ula Madej do 32 kg w dzieciach. Brązowe medale zdobyli w dzieciach: Milena Dolinna, Karolina Zuławnik - obie 25 kg, Zuzanna Niespiałowska 28 kg, Lena Sowińska 35 kg oraz w młodziczkach Marcelina Żuławnik 58 kg. Na piątym miejscu uplasowali się: Oliwia Miedła 28 kg i Dawid Dolinny 28 kg. Sebastian Raczek 36 kg - XIII miejsce, Tomek Kozieł 36 kg - XIV m.

Młodzi zapaśnicy z IRON BULLS Bielawa wywalczyli w sumie cztery medale w tym trzy srebrne : Zofia Malczewska 28 kg w dzieciach oraz Klaudia Kutyba 42 kg i Weronika Wierzbicka 50 kg w młodziczkach. Brązowy medal zdobył Konrad Smaczynski w kategorii + 60 kg. V miejscami musieli się pocieszyć: Piotr Woźniakiewicz 32 kg, Dawid Pasterniak 40 kg, Szymon Cupiał 45 kg, Oliwer Węgrzynski 45 kg. Pozostali zajęli Błażej Wilk 28 kg VI m., Szymon Pasterniak 40 kg - VII m, Tomasz Wierzbicki 41 kg - VIII m., Bartłomiej Kutyba 32 kg - IX m., Jakub Sieradzki 62 kg - X m oraz Michał Łakomski 52 kg - XIV m.

Najlepszym zawodnikiem z JUNIORA Dzierżoniów okazał się Mariusz Konieczny 100 kg, który wywalczył złoty medal.

Współorganizatorami imprezy byli : burmistrz Pieszyc, ULKS SOWA Pieszyce. Zadanie było współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Miejskiego w Pieszycach oraz Powiatu Dzierżoniowskiego. Sponsorzy: Ekologiczne Centrum Odzysku Marek Drozdowski, Fundacja Ziemia Sudecka, PROMASZ Mariola i Wiesław Berezicki, ROOMSTER.