Pieszyce. W kościele świętego Antoniego uroczyście wprowadzono relikwie rodziny Ulmów

poniedziałek, 1.4.2024 12:30 1214

1 kwietnia w kościele św. Antoniego w Pieszycach uroczyście wprowadzono relikwie rodziny Ulmów. Liturgii przewodniczył ks. Paweł Antosiak z polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

- Księdza Pawła wybrałem świadomie do wniesienia tych relikwii. Ksiądz Paweł pracując dla Kościoła w Potrzebie spotyka się już od wielu lat z cierpieniem, krzyżem ludzi którzy przeżywają dramat wojny w Afryce, Ukrainie, Syrii, Libanie, Palestynie, Izraelu. On wszędzie tam był, dotykał tego cierpienia i przeżywał z tymi którzy przeżywają dramat wojny. Chcemy dziś z taką wiarą, nadzieją zawierzać wszystkie nasze rodziny parafialne błogosławionej rodzinie Ulmów. Mamy wiele różnych trudnych spraw w naszych rodzinach, a przez to w naszej parafii. Dlatego też będziemy w każdą drugą sobotę miesiąca gromadzić się przy relikwiach, będziemy składać prośby i podziękowania tej rodzinie. Będziemy ogarniać każdą naszą rodzinę, która jest w potrzebie, która potrzebuje modlitwy i duchowego wsparcia - mówił ks. prałat Edward Dzik, proboszcz parafii św. Antoniego w Pieszycach.

Podczas mszy świętej przybliżono historię rodziny Ulmów, która oddała życie za pomoc żydowskim sąsiadom. Podkreślano wiarę tych błogosławionych osób i zachęcano zebranych do modlitwy w intencji, żeby każdego człowieka cała rodzina spotkała się w niebie.

- Gdy macie jakiś problem, to komu o nim opowiadacie? Najbliższym osobom. Gdy dzieje się coś złego, kogo prosicie o pomoc? Najbliższe osoby. Gdy czujecie jakiś ciężar, z kim się dzielicie? Z najbliższymi. Uczyńcie rodzinę Ulmów, rodzinę bliską sobie. Niech to będą wasi bliscy święci, którym będziecie opowiadać, to co jest dla was ważne i prosić o opiekę dla tych którzy są dla was ważni - mówił w homilii główny celebrans.

 Zapraszamy do kościoła św. Antoniego w Pieszycach, w celu powierzenia swoich najbliższych błogosławionej rodzinie Ulmów.