Pieszyce. Rezurekcja w kościele św. Antoniego [FOTO]

niedziela, 31.3.2024 08:00 3196

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uroczystej Rezurekcji w kościele św. Antoniego w Pieszycach przewodniczył ks. prałat Edward Dzik.

Uroczystości wielkanocnego poranka rozpoczęła tradycyjna procesja wokół świątyni z symbolami zmartwychwstania Chrystusa. Udział w niej wzięli kapłani, ministranci, parafialne grupy modlitewne, i przybyli wierni. Następnie proboszcz pieszyckiej parafii przewodniczył Mszy Świętej Zmartwychwstania Pańskiego.

 - Chrystus przez swoje zmartwychwstanie wyzwala nas od grzechu i daje nam nowe życie. Nie pozwólmy sobie wmówić, że jego grób nie jest pusty. Nie pozwólmy sobie wmówić, że on nie jest Bogiem. Nie pozwólmy sobie wmówić, że jego słowa to zła i przeterminowana filozofia życia. On zmartwychwstał. On nas nie ogranicza, ale daje prawdziwą wolność. On nas nie potępia, ale zawsze nas przygarnia z miłością. On jest z nami, ponieważ do końca nas umiłował - mówił w homilii celebrans.

Na koniec liturgii kapłan złożył życzenia świąteczne, aby Chrystus Zmartwychwstały wszystkich prowadził, uświęcał i błogosławił.