komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

sobota, 24 lipca 2021

Kingi, Krystyny

Piękne i zdrowe stopy. Jak pomoże podolog?

poniedziałek, 14.6.2021 00:00 , odsłony: 2348
kategorie artykułu:

Wiosną i latem odsłaniamy stopy, a nie zawsze wyglądają one tak jak powinny. Warto pamiętać, że dbanie o stopy nie powinno być kojarzone tylko i wyłącznie ze względami estetycznymi. Wiele osób zapomina, że stopy niosą nasze ciało przez całe życie, dlatego tak ważne jest, aby regularnie o nie dbać 

Podolog to osoba zajmująca się schorzeniami stóp. Jeśli mamy problemy ze stopami do gabinetu podologicznego warto udać się o każdej porze roku. Doświadczony podolog to osoba, która ukończyła studia o kierunku podologia na uczelni medycznej, jak i odbyła wiele szkoleń specjalistycznych, a zabiegi prowadzi przy użyciu sprzętu najwyższej klasy.

Fachowiec obejrzy nasze stopy pod kątem ortopodologicznym oraz estetycznym i dermatologicznym, dzięki czemu będzie mógł zaproponować program dalszego leczenia czy właściwą pielęgnacją stóp.

Do podologa warto wybrać się z takimi dolegliwościami, jak:

  • pękające pięty
  • nadmierne rogowacenie naskórka
  • nagniotki, odciski, modzele
  • zły stan płytki paznokcia (np. grzybica czy słaba kondycja po długotrwałym ich malowaniu)
  • niewłaściwy kształt paznokcia (np. wrastające paznokcie)
  • brodawki (kurzajki)

W trakcie sezonu letniego warto udać się do podologa by dowiedzieć się co będzie właściwe dla naszych stóp by zachwycały swym wyglądem. Podolog powie nam, co jest dla naszych stóp dobre, a co jest dla nich nie wskazane. Warto dowiedzieć się jakie błędy popełniamy w trakcie codziennej pielęgnacji. Lepiej działać profilaktycznie tak by nie sprawiać sobie niepotrzebnego bólu i brzydkiego wyglądu estetycznego.

Często występujący problem pękających pięt związany jest z wieloma dodatkowymi chorobami, niewłaściwymi zachowaniami czy niewłaściwym obuwiem. Podolog jest w stanie stwierdzić co pacjent wykonuje nieprawidłowo.

Równie częstym problemem są stopy przepielęgnowane, a w zasadzie źle pielęgnowane w domowym zaciszu, co zamiast poprawić tylko pogarsza ich wygląd. Zbyt mocne starcie naskórka jak i użycie niewłaściwego narzędzia (np. pumeksu) tylko pogarsza kondycję naszych stóp zamiast ją poprawić. Niewłaściwie dobrany krem również nie poprawi sytuacji stóp a wręcz może przysporzyć nam dodatkowych kłopotów. Wszelkie specyfiki do pielęgnacji stóp muszą być dobranie do problemu z jakim pacjent przychodzi do gabinetu podologa.

Kolejny problemem z jakim powinniśmy dać się do gabinetu podologicznego jest właściwe oczyszczenie i odżywienie paznokci co znacznie poprawi wygląd stóp w wakacyjnym okresie.

By pokazać się w sandałkach, japonkach i odkrywać stopy na lato, co jest niesamowicie przyjemne i komfortowe, zapraszamy do profesjonalnego gabinetu podologicznego w Bielawie.

Zadbaj o swoje stopy i umów się na wizytę!

NZOZ "Tutor-Med"
ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 7a
(dawniej Karola Marksa 7a)
Bielawa

tel: 731 146 456

 Jako przychodnia szczególną wagę przywiązujemy do zapewnienia naszym Klientom bezpieczeństwa związanego z właściwym przestrzeganiem procedur dezynfekcji i sterylizacji odpowiadającym standardom gabinetów medycznych.

W trosce o Państwa zdrowie wprowadziliśmy dodatkowe środki bezpieczeństwa i ochrony przed rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19.

Wszystkie powierzchnie znajdujące się w gabinecie są nieustannie dezynfekowane, a personel wyposażony jest w środki ochrony najwyższej klasy. Dodatkowo wprowadziliśmy całodobową sterylizację powietrza, dzięki specjalnemu urządzeniu w gabinecie. Powietrze przepływające przez urządzenie oczyszczone jest z niepożądanych bakterii, wirusów, drożdży oraz zarodników pleśni.  Urządzenie wyposażone jest w osłony, które chronią Pacjentów dzięki czemu przebywanie w okolicach sterylizatora jest całkowicie bezpieczne.

 

 
wczoraj, 13 godz temu
1
wczoraj, 17 godz temu
1
czwartek, 22.7.2021 13:35
17
czwartek, 22.7.2021 07:00
12
poniedziałek, 19.7.2021 15:35
13
poniedziałek, 19.7.2021 09:45
9
piątek, 16.7.2021 10:00
38
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów